Toyota Corolla – facelifting 2016. Zdjęcia, zmiany i data premiery odświeżonego sedana z Japonii

Toyota regularnie odświeża swoją gamę modelową, aplikując w kolejnych autach bardziej wyrazisty wygląd zgodny z nową linią stylistyczną marki. Tym razem nadszedł czas na odświeżenie sedana z segmentu C, czyli modelu Corolla. Jakie zmiany przygotowali Japończycy?

Coraz mniej modeli Toyoty „ustrzegło” się zmian. W 2015 roku lifting zaaplikowany został chociażby Aurisowi, Avensis również zyskał nowe oblicze. 2016 rok to zmiany w RAV4, a teraz również w Corolli.

Samochód otrzymał zupełnie nowy pas przedni – Toyota nie ograniczyła się tutaj do kosmetycznych zmian. Przednie światła zostały bardzo spłaszczone i mocno zachodzą na nadkola. Grill odchudzono z części chromowanych „żeberek”, co jest spójne z tym, co możemy zobaczyć w innych nowych modelach Japończyków. Znacznie masywniej wygląda również zderzak. Z tyłu modyfikacje są mniej znaczące i sprowadzają się głównie do zmiany wzoru tylnych lamp, które w części wykonane są teraz w technologii LED.

Toyota Corolla facelifting 2016 - bok

Jak oceniam zmiany? Jeśli chodzi o tył samochodu – tu nie mam zastrzeżeń, ponieważ diody LED wyglądają znacznie nowocześniej niż zwykłe żarówki i pozwalają na zaprojektowanie ciekawych wzorów. Z przodu obecnie ciężko jest ocenić zmiany w projekcie świateł, ponieważ Toyota udostępniła jedynie jedno zdjęcie frontu samochodu. Na razie jestem zatem ostrożnym optymistą.

Zmiany w poziomie bezpieczeństwa

Toyota Corolla po FL będzie mogła być znacznie mocniej doposażona jeśli chodzi o bezpieczeństwo za sprawą systemu pakietów Toyota Safety Sense, który do swojego działania wykorzystuje dane z laserowych czujników oraz kamer. W jego skład wchodzą:

  • PCS – gdy system wykryje ryzyko zderzenia automatycznie podejmie kroki w celu jego uniknięcia lub zminimalizowania skutków kolizji
  • LDA – układ ten ostrzeże kierowcę, gdy wykryje niezamierzoną zmianę pasa ruchu. Mamy tu zatem do czynienia z klasycznym lane assist
  • RSA – układ odczyta znaki drogowe i poinformuje np. o obowiązującym na danym odcinku ograniczeniu prędkości
  • AHB – automatyczne światła drogowe, które same przełączają się na mijania gdy wykryją w swoim „polu rażenia” inny samochód

Toyota Corolla - facelifting 2016 - tył

Kiedy premiera?

Producent nie ujawnił na razie wielu innych informacji. Silniki i ceny Toyoty Corolli po faceliftingu poznamy dopiero za jakiś czas. Jednocześnie już teraz wiemy kiedy samochód zadebiutuje w salonach w Polsce – Toyota ustaliła premierę na lipiec 2016 roku. Czekamy zatem na więcej informacji dotyczących odświeżonej wersji tego sedana.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...