Toyota Corolla – facelifting 2016. Zdjęcia, zmiany i data premiery odświeżonego sedana z Japonii

Toyota regularnie odświeża swoją gamę modelową, aplikując w kolejnych autach bardziej wyrazisty wygląd zgodny z nową linią stylistyczną marki. Tym razem nadszedł czas na odświeżenie sedana z segmentu C, czyli modelu Corolla. Jakie zmiany przygotowali Japończycy?

Coraz mniej modeli Toyoty „ustrzegło” się zmian. W 2015 roku lifting zaaplikowany został chociażby Aurisowi, Avensis również zyskał nowe oblicze. 2016 rok to zmiany w RAV4, a teraz również w Corolli.

Samochód otrzymał zupełnie nowy pas przedni – Toyota nie ograniczyła się tutaj do kosmetycznych zmian. Przednie światła zostały bardzo spłaszczone i mocno zachodzą na nadkola. Grill odchudzono z części chromowanych „żeberek”, co jest spójne z tym, co możemy zobaczyć w innych nowych modelach Japończyków. Znacznie masywniej wygląda również zderzak. Z tyłu modyfikacje są mniej znaczące i sprowadzają się głównie do zmiany wzoru tylnych lamp, które w części wykonane są teraz w technologii LED.

Toyota Corolla facelifting 2016 - bok

Jak oceniam zmiany? Jeśli chodzi o tył samochodu – tu nie mam zastrzeżeń, ponieważ diody LED wyglądają znacznie nowocześniej niż zwykłe żarówki i pozwalają na zaprojektowanie ciekawych wzorów. Z przodu obecnie ciężko jest ocenić zmiany w projekcie świateł, ponieważ Toyota udostępniła jedynie jedno zdjęcie frontu samochodu. Na razie jestem zatem ostrożnym optymistą.

Zmiany w poziomie bezpieczeństwa

Toyota Corolla po FL będzie mogła być znacznie mocniej doposażona jeśli chodzi o bezpieczeństwo za sprawą systemu pakietów Toyota Safety Sense, który do swojego działania wykorzystuje dane z laserowych czujników oraz kamer. W jego skład wchodzą:

  • PCS – gdy system wykryje ryzyko zderzenia automatycznie podejmie kroki w celu jego uniknięcia lub zminimalizowania skutków kolizji
  • LDA – układ ten ostrzeże kierowcę, gdy wykryje niezamierzoną zmianę pasa ruchu. Mamy tu zatem do czynienia z klasycznym lane assist
  • RSA – układ odczyta znaki drogowe i poinformuje np. o obowiązującym na danym odcinku ograniczeniu prędkości
  • AHB – automatyczne światła drogowe, które same przełączają się na mijania gdy wykryją w swoim „polu rażenia” inny samochód

Toyota Corolla - facelifting 2016 - tył

Kiedy premiera?

Producent nie ujawnił na razie wielu innych informacji. Silniki i ceny Toyoty Corolli po faceliftingu poznamy dopiero za jakiś czas. Jednocześnie już teraz wiemy kiedy samochód zadebiutuje w salonach w Polsce – Toyota ustaliła premierę na lipiec 2016 roku. Czekamy zatem na więcej informacji dotyczących odświeżonej wersji tego sedana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze teksty

Alpine A110S 1.8 Turbo 292 KM – TEST

We współczesnej motoryzacji coraz mniej jest samochodów, które można nazwać szalonymi i jednocześnie spalinowymi. Producenci nieraz eksperymentują, ale te...