Top Gear – sezon 24. Informacje i przewidywana data premiery

Na chwilę obecną ekipa odpowiedzialna za nowy Top Gear pracuje nad 23 serią tego motoryzacyjnego show, jednocześnie producenci wybiegają myślami w dalszą przyszłość i planują już 24 serię. Oto co na chwilę obecną o niej wiemy oraz informacje czego możemy się po niej spodziewać.

[AKTUALIZACJA] Kliknij tu i zobacz plany ekipy Top Gear na 2017 rok.

24 sezon Top Gear to moim zdaniem będzie prawdziwe wyzwanie dla tego programu motoryzacyjnego. Uważam tak, ponieważ efekt nowości i ciekawości zmian, który towarzyszy serii startującej w maju 2016 roku minie i to właśnie start następcy 23 sezonu da odpowiedź na pytanie czy nowa formuła Top Gear przyjęła się na rynku, czy nie.

Data premiery

Według informacji, którymi podzielili się producenci programu na imprezie BBC Showcase, nowe odcinki Top Gear w sezonie 24 zadebiutują w telewizji przed końcem 2016 roku, czyli utrzymany zostanie tradycyjny cykl produkcyjny, który obowiązywał w czasach, gdy prowadzącymi program byli Clarkson, Hammond i May: jedna seria latem, druga zimą.

Top Gear - Matt LeBlanc i Chris Harris

Wspominałem powyżej, że Top Gear S24 będzie miał trudne zadanie, ponieważ nie będzie już mógł liczyć na atencję widzów wynikającą z tego, że będą chcieli oni na własne oczy przekonać się jak wyglądać będzie ten program bez legendarnego trio prowadzących. Dwudziesta czwarta seria będzie miała przed sobą jeszcze jedno wyzwanie – konieczność bezpośredniego rywalizowania z show Clarksona i spółki na Amazon Prime, którego premierowe odcinki pojawić się mają w okolicach sierpnia-września 2016 i pewnie „zahaczą” one o okres czasu, na kiedy planowane jest pojawienie się nowego Top Gear.

Obawiam się, że bezpośrednie starcie o uwagę widza może okazać się dla programu, którego prowadzenie przejął Chris Evans zabójcze. O ile w ogóle programy te będą mogły ze sobą rywalizować, ponieważ Top Gear ma stać się bardziej tradycyjnym programem motoryzacyjnym i być może bardziej zasadne będzie porównywanie go do Fifth Gear.

O tym przekonamy się wkrótce – na razie pozostaje nam czekać na nadchodzącą, majową premierę programu na BBC, a po niej wypatrywać tego, co przyniesie nam kolejny, 24 sezon.

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...