Jazda samochodem w Rosji – niebezpieczeństwa w pigułce uchwycone na 30-sekundowym filmie

Często słyszymy, że Rosja to dziki kraj pod względem komunikacyjnym. Podróżując po nim samochodem musimy być gotowi na absolutnie wszystko, a kultura jazdy Rosjan stoi na dramatycznie niskim poziomie. Oglądając niektóre filmy nie sposób się z tym nie zgodzić.

Ostatnio zobaczyłem pewne wideo na YouTube. Film jest krótki, bo trwa jedynie 30 sekund, ale idealnie obrazuje on jak wygląda jazda po Rosji.

Pół minuty, wydawałoby się normalne skrzyżowanie. A jednak tak krótki czas wystarczył, by obnażyć grzechy rosyjskich kierowców. Początkowe najechanie spowodowane jest zapewne brakiem koncentracji. Kierowca vana, patrząc po dynamice z jaką zaczął cofać, postanowił raczej nie czekać na przyjazd policji lub nie spisywać oświadczenia, tylko salwować się ucieczką.

Po chwili kierowca Volvo S40 wpycha się przed samochód z wideorejestratorem nie zachowując przy tym należytej ostrożności, co kończy się lekką obcierką. Na sam koniec sprawca początkowej stłuczki wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, tuż pod koła przejeżdżającego autobusu. Czekające na lewoskręt BMW zostaje również uszkodzone.

To, co widać na tym filmie mrozi krew w żyłach, a fakt, że tego typu materiały wideo (może nie tak skondensowane) pojawiają się w Internecie praktycznie codziennie sprawia, że naprawdę współczuję bezpiecznie jeżdżącej części Rosjan. Przy takiej ilości kierowców kamikadze ciężko jest zachować zdrowie i samochód w dobrym stanie dużo podróżując po tym kraju.

Czołg na ulicy

Ale przynajmniej Rosjanie nie mogą się nudzić za kierowcą, co potwierdza inny film, który przeszedł już do klasyki YouTube’a.

Aż strach pomyśleć ile osobliwych przygód przeżyli rosyjscy kierowcy zanim nie upowszechniły się kamery rejestrujące jazdę :)

2 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...