Jazda samochodem w Rosji – niebezpieczeństwa w pigułce uchwycone na 30-sekundowym filmie

Często słyszymy, że Rosja to dziki kraj pod względem komunikacyjnym. Podróżując po nim samochodem musimy być gotowi na absolutnie wszystko, a kultura jazdy Rosjan stoi na dramatycznie niskim poziomie. Oglądając niektóre filmy nie sposób się z tym nie zgodzić.

Ostatnio zobaczyłem pewne wideo na YouTube. Film jest krótki, bo trwa jedynie 30 sekund, ale idealnie obrazuje on jak wygląda jazda po Rosji.

Pół minuty, wydawałoby się normalne skrzyżowanie. A jednak tak krótki czas wystarczył, by obnażyć grzechy rosyjskich kierowców. Początkowe najechanie spowodowane jest zapewne brakiem koncentracji. Kierowca vana, patrząc po dynamice z jaką zaczął cofać, postanowił raczej nie czekać na przyjazd policji lub nie spisywać oświadczenia, tylko salwować się ucieczką.

Po chwili kierowca Volvo S40 wpycha się przed samochód z wideorejestratorem nie zachowując przy tym należytej ostrożności, co kończy się lekką obcierką. Na sam koniec sprawca początkowej stłuczki wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, tuż pod koła przejeżdżającego autobusu. Czekające na lewoskręt BMW zostaje również uszkodzone.

To, co widać na tym filmie mrozi krew w żyłach, a fakt, że tego typu materiały wideo (może nie tak skondensowane) pojawiają się w Internecie praktycznie codziennie sprawia, że naprawdę współczuję bezpiecznie jeżdżącej części Rosjan. Przy takiej ilości kierowców kamikadze ciężko jest zachować zdrowie i samochód w dobrym stanie dużo podróżując po tym kraju.

Czołg na ulicy

Ale przynajmniej Rosjanie nie mogą się nudzić za kierowcą, co potwierdza inny film, który przeszedł już do klasyki YouTube’a.

Aż strach pomyśleć ile osobliwych przygód przeżyli rosyjscy kierowcy zanim nie upowszechniły się kamery rejestrujące jazdę :)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Volkswagen Golf 1.5 TSI EVO 130 KM Style – TEST

8 generacja Volkswagena Golf to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier 2020 roku na rynku w Polsce....

Nissan Leaf e+ 217 KM 62 kWh Tekna – TEST

Nissan Leaf występuje w Polsce w dwóch wersjach. Słabsza ma silnik elektryczny o mocy 150 KM i baterie o pojemności 40 kWh....

Nowy Citroen C4 2020 jako crossover – zdjęcia i informacje

Citoren zaprezentował nowe wcielenie modelu C4. Samochód ten doskonale pokazuje, jak zmienia się podejście do motoryzacji u producentów. Wynika to z dwóch...

Elektryczne dostawczaki – Opel Vivaro-e, Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy

Samochody elektryczne wciąż trudno jest postrzegać jako pełnoprawne zastępstwo dla pojazdów z silnikami spalinowymi. Producenci czynią jednak kolejne kroki, aby tak się...

Mitsubishi Outlander PHEV – TEST

Mitsubishi Outlander oferowany jest również jako hybryda plug-in. Ta wersja nazywa się PHEV. Jest ona droższa od odmiany benzynowej, ale jednocześnie jest...