Top Gear 2016 (S23) – data premiery, ilość odcinków, formuła i inne informacje o nowym rozdaniu w programie

W Londynie odbyła się impreza BBC Showcase, na której ekipa nowej odsłony programu Top Gear zdradziła szczegóły dotyczące tego, jak ten program będzie teraz wyglądał, kiedy powróci na antenę oraz ile będzie liczył odcinków.

Przyznam się, że z jednej strony rozumiem decyzje, jakie podjęła ekipa odpowiedzialna za 23 serię (przynajmniej jeszcze przez parę miesięcy) najpopularniejszego programu motoryzacyjnego na świecie, a z drugiej wiem, że zupełnie zmienią one charakter TG.

Top Gear na BBC Showcase

Formuła nowego Top Gear

Gdy dowiadywaliśmy się o tym, że do ekipy prezenterów programu dołączają kolejne osoby zastanawiałem się w jaki sposób tyle ludzi zostanie upchniętych w ciągu godziny na ekranie, bo tyle będą trwały odcinki Top Gear. Okazuje się, że w studio obecni będą tylko Chris Evans i Matt LeBlanc. Reszta osób z ekipy pojawiać się będzie tylko na materiałach nagrywanych wcześniej. Same proporcje zostaną zachowane, tj. 2/3 – 3/4 czasu antenowego dostaną przygotowane filmy, wyzwania i tego typu rzeczy, a reszta przypadnie na rozmowy w studiu w Surrey.

Mój komentarz do tego? Z Top Gear zrobi nam się trochę Fifth Gear. Przestaniemy mieć do czynienia z show o przygodach grupy znajomych-fanów motoryzacji, a otrzymamy po prostu klasyczny program o samochodach. Ludzie z ekipy odpowiedzieli z czego to wynika – chcieli uniknąć porównań nowych prezenterów do starych, a tego nie dałoby się uniknąć gdyby w 23 sezonie programu pojawiło się nowe trio. Mimo, że będzie to brutalne pokazanie, że stare Top Gear umarło, to jestem w stanie zrozumieć ten krok.

Top Gear (sezon 23) - prowadzący

To, co będzie łączyć nowe ze starym to najszybsze samochody i lokacje rozsiane po całym świecie. Ekipa odwiedziła chociażby Maroko, Kalifornię, Kazachstan, czy Wenecję. Poinformowano o testach Audi R8 czy nowego Ferrari F12tdf. Nie wspominano o tak charakterystycznych dla ery Clarksona, Hammonda i Maya wyzwaniach, jednocześnie sądzę, że w jakimś stopniu ich też nie zabraknie.

Data premiery i ilość odcinków

23 seria Top Gear powróci na antenę BBC2 (a w Polsce BBC Brit) wieczorem 8 maja 2016 roku, czyli w niedzielę – standardową porę emisji tego programu dotychczas. Wyemitowanych zostanie 8 odcinków, co jest rozsądną wartością i zapewni widzom nowe materiały (przy założeniu, że nie będzie przerw w emisji) do 26 czerwca.

Sabine Schmitz - nowa prowadząca Top Gear

Osobiście czekam na początek maja, bo jestem bardzo ciekaw tego, jak Chris Evans i reszta podołali zadaniu stawienia czoła legendzie. Jak będzie wyglądało intro, jak studio (czy będzie widownia czy nie), jak prowadzący będą witać się z widzami. Wielkiego sukcesu nie wróżę i sądzę, że po rekordowym pierwszym odcinku później oglądalność znacznie spadnie, gdy widzowie zaspokoją już swoją ciekawość.

Jedno jest pewne – dostaniemy solidny i przyjemny program motoryzacyjny. Ale na możliwość dodania do tej listy przymiotnika „magiczny” będziemy musieli poczekać do jesieni 2016 roku, kiedy to nowe show starej trójki prowadzących pojawi się na Amazon Prime.

Zdjęcia: TopGear.com

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 126 KM Executive Sport Line

Honda Civic X generacji w 2020 roku przeszła delikatny lifting, który uporządkował wersje wyposażeniowe tego modelu i...

Opel Grandland X Hybrid4 300 KM Ultimate – TEST

Grandland X dotychczas występował w wersjach wyłącznie spalinowych - jako benzyna lub diesel. W 2020 roku jego paleta układów napędowych została rozszerzona...

Alkomat AlcoSense Elite 3 – TEST

Oszczędzanie przy kupnie alkomatu może mieć opłakane skutki. Z drugiej jednak strony osoby nie imprezujące non-stop nie potrzebują tego urządzenia tak często,...

Mercedes GLA 200 – TEST

Druga generacja Mercedesa GLA debiutowała w Polsce w 2020 roku, przynosząc spore zmiany w charakterze tego modelu. Pierwsze wcielenie tego auta było...

Mitsubishi Space Star 1.2 80 KM InSport – TEST

Space Star to jedno z najmniejszych i najtańszych aut na rynku, którego obecna generacja jest na nim już od kilku lat. Aby...