Top Gear od środka (Richard Porter). Najciekawsza książka o tym programie? Sądzę, że tak

Top Gear towarzyszyło nam przez długie 13 lat. Dla wielu osób, w tym dla mnie program ten istniał od zawsze, ponieważ zacząłem oglądać go we wczesnym gimnazjum, a skończyłem niedługo przed obroną pracy magisterskiej. Przez ten czas zawsze zastanawiałem się jak wyglądał on od kulis, jak był tworzony oraz jakie ciekawostki mogą przytoczyć osoby za niego odpowiedzialne. Teraz będziemy możliwość zajrzeć do Top Gear od środka.

Wszystko za sprawą książki, której autorem jest Richard Porter, który od samego początku „ery Clarksona” w tym programie, czyli od 2002 roku piastował stanowisko scenarzysty. Teraz, gdy Top Gear w dotychczasowej postaci przestało istnieć postanowił on podzielić się ze światem swoimi wspomnieniami. Czytając książkę dowiemy się między innymi:

  • Jak wyglądał odcinek z małpami za kierownicą
  • Jaką tajemnicę kryje pewne biurko z kwatery programu
  • Kto odpowiada za wymyślenie Stiga
  • Dlaczego Dacia Sandero nigdy nie stała się nowym Samochodem za Rozsądną Cenę
  • Kto wymyślił wprowadzenie psa Top Gear
  • Dlaczego pilotażowy, niewyemitowany odcinek był tak zły

I wiele, wiele więcej. Premiera Top Gear od środka (w oryginale And on That Bombshell. Inside the Madness and Genius of TOP GEAR) odbędzie się 2 marca 2016 roku (cena katalogowa to 39,99 zł, za wydanie w Polsce odpowiada Insignis) i osobiście nie mogę się doczekać, aż tę książkę przeczytam.

Sądzę, że po zakończeniu lektury moje spojrzenie na ten program motoryzacyjny stanie się zupełnie inne i zniknie wiele pytań, które zawsze miałem względem Top Gear. Dla fanów Clarksona, Hammonda i Maya pozycja obowiązkowa.

W środę 2 marca w godzinach 18:00-20:00 w księgarni EMPIK mieszczącej się w centrum handlowym Arkadia w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorem książki, Richardem Porterem. Jeśli ktoś ma możliwość, to zdecydowanie polecam wybrać się na nie, bo może być naprawdę ciekawie :)

Przeczytaj moją recenzję książki „Top Gear od środka”

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...