Polska muzyka na Spotify – najciekawsze playlisty

Piosenek polskich artystów na Spotify nie brakuje, dlatego dzisiaj wyłuskam te playlisty, które warto obserwować w tym serwisie streamingu muzyki, jeśli nie chcemy przegapić najlepszych polskich przebojów.

Polskich utworów, które naprawdę warto posłuchać jest skończona ilość, dlatego przeglądając różne playlisty da się natrafić na to, że jeden z nich znajduje się w kilku zestawieniach. Powtórek nie da się uniknąć, jednocześnie poniższe propozycje mają za zadanie skupiać się na różnych okresach i stylach muzycznych.

Polska klasyka

Zaczynam od tego, co sam lubię najbardziej słuchać. Klasyczne przeboje, które właściwie każdy zna – przynajmniej ze słyszenia w radiu – a mimo to wciąż nie mogą się znudzić. T.Love, Kombi, Baśka i wielu innych. Jeśli chodzi o czas to na tej playliście można spotkać zarówno młode, zaledwie kilkuletnie przeboje, jak i klasyki nagrane jeszcze w latach 80-tych.

Impreza z polską elektroniką

Polska muzyka elektroniczna nie jest może zbytnio mainstreamowa i nie słyszymy jej co 10 minut w radiu, ale wcale nie oznacza to, że Polscy twórcy nie radzą sobie dobrze w tym gatunku. Poniższa playlista zawiera bardzo przyjemne dla ucha elektroniczne kawałki za które odpowiadają Polacy.

Polskie hity 2015/2016

Przyznam się, że z najnowszymi polskimi przebojami nie jestem na bieżąco i po przesłuchaniu tej listy na Spotify praktycznie 100% z utworów na niej zawartych była dla mnie nowością. Jednocześnie brzmią one przyjemnie, a wiele osób śledzi nowości na polskiej scenie muzycznej, dlatego gorąco polecam poniższą playlistę.

Polskie przeboje

Na koniec swojego rodzaju zbiór wszystkiego – przebojów zarówno starych jak i nowych. Jest ich 181, więc każdy chcący posłuchać polskiej muzyki akurat bez konkretnych preferencji znajdzie tu coś dla siebie, a parę fajnych kawałków na pewno też odkryje.

Kolejne ciekawe playlisty na Spotify przedstawię za dwa tygodnie, w poniedziałek 29 lutego 2016. Do usłyszenia :)

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...