Najlepsze playlisty Spotify do samochodu

Coraz częściej samochodowe systemy multimedialne wspierają nowe usługi służące do streamingu muzyki, takie jak Spotify. I właśnie na nim się skupię, rozpoczynając równoległy do „Najlepszej Muzyki do Samochodu” cykl, w którym będę dzielił się ciekawymi playlistami, które bez obaw można włączyć w samochodzie.

Ma to sens, ponieważ w dzisiejszych czasach integracja usług streamingowych z systemami multimedialnymi obecnymi w samochodach są już niemal standardem w nowych modelach. Zróżnicowany jest stopień tej integracji, bo niektóre systemy po prostu przesyłają muzykę przez Bluetooth, a wszystkim sterujemy z poziomu smartfona czy tabletu.

Bardziej rozbudowane rozwiązania pozwalają na sterowanie tym jaka muzyka sączy się z głośników bez dotykania urządzenia mobilnego – wszystko odbywa się poprzez elementy sterujące samochodu, tak jakbyśmy słuchali normalnej płyty CD Audio i przełączali piosenki. Działa to np. w systemie Renault R-Link czy BMW ConnectedDrive.

Z biegiem czasu upowszechniać będą się na pewno samochody, w których muzyka pobierana będzie bezpośrednio na dysk twardy zamontowany gdzieś w desce rozdzielczej i do słuchania kolejnych utworów nie będzie potrzebne wyciąganie smartfona z kieszeni. Dlatego warto jest być na takie sytuacje przygotowanym i zawczasu stworzyć grupę dobrych playlist, które nadają się do słuchania za kółkiem. Przyjrzyjmy się paru z nich:

Drive Soundtrack

Jak sama nazwa wskazuje – idealne utwory do jazdy. Muszę się zgodzić, że większość z nich dobrze pasuje na przejażdżkę, zwłaszcza jeśli ktoś jest fanem utworów z gatunku synthpop, synthwave czy ambient. Wtedy nie powinien się nawet 3 sekund zastanawiać :)

Good Vibes

Uważam, że jedną z najważniejszych cech dobrej muzyki do samochodu jest jej „energetyczność’. Musi mieć ona określoną dynamikę, aby nie usypiała kierowcę i nie ginęła w innych dźwiękach dobiegających do naszych uszu podczas jazdy. W przypadku tej playlisty nie wszystkie utwory są idealne, bo mamy tu do czynienia np. z Justinem Bieberem, ale dobrze jest ją przesłuchać i wybrać fajne kawałki, których wśród 50 obecnych piosenek na pewno sporo się znajdzie.

The Sound of Hi NRG

Utwory o podobnym charakterze co na powyższej playliście, ale tym razem z dominacją trochę starszych kawałków, głównie z lat 80-tych. Irene Cara, London Boys, Modern Talking – jeśli mówią Ci coś te nazwy nie możesz przejść obok niej obojętnie. Zwłaszcza, że znajduje się na niej aż 350 utworów, więc słuchania jest co nie miara :)

Playlist na Spotify jest ogromna ilość, dlatego regularnie będę dostarczał nowych, wartościowych tropów. Kolejna aktualizacja za 2 tygodnie, czyli 15 lutego 2016 roku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Volkswagen Golf 1.5 TSI EVO 130 KM Style – TEST

8 generacja Volkswagena Golf to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier 2020 roku na rynku w Polsce....

Nissan Leaf e+ 217 KM 62 kWh Tekna – TEST

Nissan Leaf występuje w Polsce w dwóch wersjach. Słabsza ma silnik elektryczny o mocy 150 KM i baterie o pojemności 40 kWh....

Nowy Citroen C4 2020 jako crossover – zdjęcia i informacje

Citoren zaprezentował nowe wcielenie modelu C4. Samochód ten doskonale pokazuje, jak zmienia się podejście do motoryzacji u producentów. Wynika to z dwóch...

Elektryczne dostawczaki – Opel Vivaro-e, Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy

Samochody elektryczne wciąż trudno jest postrzegać jako pełnoprawne zastępstwo dla pojazdów z silnikami spalinowymi. Producenci czynią jednak kolejne kroki, aby tak się...

Mitsubishi Outlander PHEV – TEST

Mitsubishi Outlander oferowany jest również jako hybryda plug-in. Ta wersja nazywa się PHEV. Jest ona droższa od odmiany benzynowej, ale jednocześnie jest...