Matt LeBlanc to nowy prowadzący Top Gear! Czy gwiazda serialu „Przyjaciele” jest potrzebna programowi?

BBC oficjalnie poinformowało, że Matt LeBlanc dołącza do ekipy Top Gear i będzie jednym ze współprowadzących show, który tworzy Chris Evans.

Ostatnio BBC wyemitowało odcinek specjalny Top Gear: Największe wyzwania, który był kompilacją materiałów z ostatnich 13 lat istnienia programu, gdy głównodowodzącym był Jeremy Clarkson. Narratorem tego odcinka był Matt LeBlanc, ale w żaden sposób nie skojarzyłem jego pojawienia się tam z szansą na podjęcie stałej współpracy z Top Gear – myślałem, że był to tylko jednorazowy strzał.

Teraz okazuje się, że nie. Matt LeBlanc, który znany jest najbardziej z roli w serialu „Przyjaciele” również miał okazję zapisać się w głowach fanów Top Gear, ponieważ to do niego należy rekord okrążenia w KII cee’d, która służyła przez pewien czas jako auto w segmencie Gwiazda w Samochodzie Za Rozsądną Cenę.

Nie za dużo?

Osobiście jestem mocno zdziwiony dołączeniem kolejnej osoby do ekipy. Nie znam LeBlanca, seriali ani filmów z jego udziałem nie oglądałem, więc nie będę się o nim personalnie wypowiadał. Skomentuję ten ruch BBC koncentrując się na pytaniu „Czy Top Gear potrzebny jest kolejny prowadzący?”.

Matt LeBlanc jako kierowca KII cee'd

Jakiś czas temu do zespołu dołączyły nowe osoby. Sabine Schmitz oraz Chris Harris. Swoją rolę w programie ma mieć również David Coulthard. To wraz z Evansem daje już 4 osoby, które widzieć będziemy na ekranie. Dołączenie Matta LeBlanca sprawia, że prowadzących będzie (minimum) 5, co jest naprawdę dużą ilością jak na program motoryzacyjny, w którym duża część materiałów powstaje przy udziale całej ekipy prowadzących i który na całym świecie opiera się o formułę z 3 gwiazdami (poza Wielką Brytanią takie same zasady funkcjonują np. w Top Gear USA, czy swojego czasu obowiązywały w australijskiej odmianie programu).

Moim zdaniem w takim wypadku sezon 23 Top Gear będzie cierpiał z prostego powodu – będzie w nim zbyt tłoczno. Mam nadzieję, że producenci i BBC jakoś rozsądnie zagospodarują tak liczne grono prowadzących. Jeśli nie, będzie to spory problem nowej edycji tego programu…

Matt LeBlanc już zdążył narozrabiać kręcąc materiały do Top Gear.

3 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...