Fiat Panda facelifting 2017 – informacje i zdjęcia szpiegowskie. Nadchodzi kuracja odmładzająca tego mieszczucha

Fiat Panda to bardzo ciekawa propozycja dla kogoś, kto poszukuje małego i zwinnego auta, które idealnie nadaje się do miasta. Obecna generacja znajduje się na rynku od 2011 roku i według szefostwa Włoskiego koncernu motoryzacyjnego nadszedł czas, aby trochę odświeżyć wizerunek tego samochodu.

Na potrzeby tego tekstu wyszukałem w Internecie kilka zdjęć obecnie produkowanej generacji włoskiego mieszczucha, czyli Fiata Panda III. Muszę przyznać, że nawet pomimo kilku lat obecności na rynku samochód ten wcale się nie zestarzał i wciąż wygląda jak na swoją klasę przyjemnie. Przyjrzyjmy się jednak zdjęciom szpiegowskim, na których uchwycono wersję po liftingu:

Zmiany na zewnątrz, w środku, mniejsze pod maską

Maskowania są duże, jednocześnie jak sugerują doniesienia zmiany w projekcie nadwozia nie mają być bardzo znaczące. Możemy zapewne oczekiwać nowych świateł z przodu i z tyłu, a także zmian kilku drobiazgów stylistycznych, które zapewnią spójność Pandy do również poddanego ostatnio faceliftingowi modelu 500.

Więcej nowego ma pojawić się w kabinie Fiata Pandy. Tam nabywcy, którzy zechcą poczekać na facelifting powinni znaleźć odświeżoną kierownicę i gałkę zmiany biegów. Również nowy, oparty o 5 calowy ekran dotykowy system multimedialny Uconnect ma być dostępny dla chętnych, którzy zechcą zaznaczyć opcję przypisaną mu w konfiguratorze.

Jeśli chodzi o silniki to dużych modyfikacji w ofercie nie mamy co się spodziewać – w ofercie pozostanie silnik benzynowy 1,2 8V o mocy 69 KM oraz nowocześniejsze 0,9 TwinAir oddające do dyspozycji kierowcy 85 KM i 105 KM. Za przeniesienie tej mocy na asfalt odpowiadać mają manualne skrzynie: 5 i 6 biegowe oraz skrzynia zautomatyzowana.

Fiat Panda po liftingu – kiedy premiera?

Wiele wskazuje na to, że 3 generacja Fiata Panda FL zostanie pokazana światu pod koniec 2016 roku na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu, by do klientów trafić parę miesięcy później, na początku 2017.

Zdjęcie szpiegowskie: Motor1.com

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...