BMW X2 (F39) – zdjęcia szpiegowskie i informacje rzucają więcej światła na nowego małego SUV’a z Bawarii

Rodzina podwyższonych BMW liczy już sobie pięć modeli, które noszą oznaczenia od X1 do X6. Jedyną luką w arsenale Bawarczyków jest X2 (F39) – ale ten stan rzeczy niedługo się zmieni. Samochód ma mieć swoją premierę w 2017 roku, a na razie naszą wiedzę o nim możemy opierać o nieoficjalne informacje i zdjęcia szpiegowskie.

Opis BMW X2 zacznijmy od rzucenia okiem na galerię zdjęć tego auta:

Maskowania są znaczące, więc zbyt wielu szczegółowych informacji z nich nie wyłuskamy. Jednocześnie fotografie dają pewien pogląd na to, czego możemy się spodziewać – tzn. idealnego wypełnienia luki pomiędzy X1 i X3. Samochód bryłą przypomina lekko „napompowany” model X1 i sądzę, że to właśnie do najmniejszego crossovera w ofercie BMW będzie mu bliżej, niż do „ikstrójki”. Auto wygląda (na tyle, na ile można ocenić to po zdjęciach szpiegowskich) całkiem zgrabnie, a jeśli popatrzymy na najnowsze premiery BMW to efektownych detali w postaci świateł LED nie będzie mu brakować.

Silniki w BMW X2

Według plotek gama silnikowa w nowym BMW zawierać będzie ciekawe propozycje zarówno dla osób, które nie potrzebują ogromnej mocy pod prawą stopą, jak również dla tych, którzy z X2 (F39) będą chcieli uczynić prawdziwą rakietę.

Paletę jednostek napędowych najpewniej otwierać będzie 3-cylindrowy silnik 1.5 TwinPower, który z powodzeniem napędza inne modele u Bawarczyków, połączony z napędem na przednią oś. Poza FWD na pewno oferowana będzie również odmiana xDrive, jednak tej powinniśmy oczekiwać w mocniejszych jednostkach benzynowych i diesla o pojemności 2 litrów i 4 cylindrach.

Silnik w BMW

Te silniki oferowane mają być w wariantach z mocą przekraczającą 200 KM. Zapewne wartości będą tożsame z tymi, które spotkać można w X1, czyli 231 KM dla X2 xDrive25i (benzyna – prawdopodobne oznaczenie) i również 231 KM dla X2 xDrive25d (diesel – tak samo oznaczenie jest moim domysłem). Niewykluczone, że powstanie wersja M, która legitymować się będzie mocą przekraczającą 300 KM.

Kiedy premiera?

Wkrótce BMW zagospodaruje kolejną niszę – kiedy dokładnie to nastąpi? Wszystko wskazuje na to, że X2 (F39) debiut na rynku zaliczy pod koniec 2016 roku lub na początku 2017. Jeśli ktoś chce mieć w garażu SUV’a sygnowanego logiem BMW i X1 jest dla niego za małe, a X3 za duże – powinien czekać na tę premierę z niecierpliwością :)

Zdjęcie szpiegowskie: Motor1.com

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...