Nowy program Clarksona w Amazon – data premiery, nazwa i inne informacje

Cisza przed burzą – tak można określić obecną sytuację w przypadku programów Top Gear oraz nowego show Clarksona. Obie ekipy pracują nad nadchodzącymi odcinkami, dosyć oszczędnie informując widzów o szczegółach. W przypadku programu tworzonego dla Amazon Prime dostaliśmy jednak kilka konkretów, prosto od Richarda Hammonda.

Nazwa programu

Oficjalna nazwa programu to The Grand Tour. Zobacz pierwszy zwiastun, który zdradza też jego datę premiery!

Przede wszystkim wspomniany został temat nazwy, czyli bardzo istotny aspekt. Okazuje się, że nie jest ona jeszcze wybrana i na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że ekipa nie będzie kombinować z wymyślaniem czegoś nowego, a użyje tej znanej z eventów na żywo, czyli „Clarkson, Hammond & May”, być może z dopiskiem „Show”. Osobiście niespecjalnie jestem fanem takiego rozwiązania, ponieważ łatwo wymawialna, krótka, wpadająca w ucho nazwa jest bardzo ważna. Top Gear jest w tym aspekcie rewelacyjne, wymawianie „Clarkson, Hammond & May” trwa po prostu zbyt długo. Tworzenie skrótów pokroju „CHAM” też średnio mi się widzi, bo nazwa to nie jest zbyt atrakcyjna – i nie mówię tu tylko o polskich realiach. Moim zdaniem chociażby House of Cars spełniłoby tutaj swoją rolę znacznie lepiej (chociaż, biorąc pod uwagę, że prawa do House of Cards posiada konkurencyjny Netflix, nazwa ta jest praktycznie nierealna).

Clarkson Hammond i May w studiu Top Gear

Data premiery

Premiera nowego show została ustalona na sierpień lub wrzesień 2016 roku. Nie jest to standardowe rozwiązanie, ponieważ telewizyjne ofensywy programowe startują bliżej końcówki roku, a w sierpniu karmieni jesteśmy powtórkami, jednocześnie nie mamy w tym przypadku podstaw do narzekania, bo w przypadku nowego programu Clarksona im wcześniej tym lepiej. I tak przerwa pomiędzy końcem 22 serii Top Gear, a początkiem show na Amazon Prime wynosi grubo ponad rok.

Cena dostępu do Amazon Prime

Tutaj niestety nie mamy dobrych wiadomości, ponieważ pakiet w którym będzie można oglądać Clarkson, Hammond & May kosztował będzie 79 funtów rocznie. Nie jest to może porażająca cena, jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że wiele osób będzie potrzebowało tego pakietu wyłącznie dla nowego programu motoryzacyjnego, a wtedy koszt obejrzenia jednego odcinka robi się znaczący. W Polsce niewiadomą jest również dostępność usługi, więc Torrenty czy inne drogi do nielegalnego uzyskania dostępu do nowego programu będą pewnie przeżywały w dniach premiery kolejnych odcinków prawdziwe oblężenie. A osoby odpowiedzialne za BBC Brit w Polsce pewnie będą przeklinały swoich brytyjskich kolegów za to, że zwolnili Clarksona.

Clarkson i Hammond w trakcie 21 sezonu Top Gear

Formuła programu

Tego chyba nikt się nie spodziewał, ale teraz zostało to oficjalnie powiedziane – żadne charakterystyczne elementy „starego Top Gear” nie znajdą się w programie na Amazon Prime. Nie będzie Stiga, toru Top Gear czy segmentów pokroju Gwiazdy z Samochodzie Za Rozsądną Cenę lub Cool Wall. Hammond napisał, że nowy show ma mieć zupełnie inną formę niż Top Gear.

Czekamy na premierę

Nie pozostaje nam czekać na dalsze informacje o nowym programie Clarksona i spółki oraz na samą jego premierę. I trzymać kciuki, aby nowy twór spełnił oczekiwania, bo roli BBC, jego potęgi i potencjału w sukcesie Top Gear z ostatnich kilkunastu lat nie można nie zauważać. A teraz tego wsparcia zabraknie.

7 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...