Nowa generacja Mercedesa Klasy E – oficjalne informacje i zdjęcia. Będzie hybryda!

Mercedes ujawnił oficjalne zdjęcia nowej generacji Mercedesa Klasy E oznaczonej numerem W213. Znamy też pierwsze szczegóły dotyczące między innymi silników, które znajdą się pod maską nowej limuzyny. Szczególnie ciekawie zapowiada się wprowadzenie wersji z napędem hybrydowym.

Mam bardzo duży problem z ocenieniem aparycji nowego Mercedesa. Z jednej strony jest to styl, który urzekł mnie w Klasie C i Klasie S. Z drugiej strony… widzę praktycznie 3 raz ten sam samochód, tylko o lekko zmodyfikowanych gabarytach. Spójrzcie sami:

Żałuję tym bardziej, że Mercedes zawsze kojarzył mi się z firmą, która idealnie wyróżnia każdy ze swoich modeli. Jeszcze parę lat temu rozróżnienie sedanów niemieckiego producenta było banalnie proste. Obecnie nie będzie tak łatwo wskazać z jakim samochodem ma się do czynienia i to jest moim zdaniem minus, bo spójna identyfikacja wizualna marki jest OK, ale w pewnych granicach.

Pomijając wygląd – nowa Klasa E W213 będzie o 65 mm dłuższa niż poprzednik. Pod maską bazowej odmiany E200 pracować będzie silnik benzynowy 2.0 o mocy 195 KM. Co ciekawe w ofercie znajdzie się też hybryda oznaczona jako E350e. Dzięki dołożeniu silnika elektrycznego do dwulitrowej benzyny moc wzrośnie do 280 KM. Bardzo ciekaw jestem jak będzie sprawował się taki układ napędowy w Mercedesie. Na szczycie oferty znajdzie się oczywiście wersja AMG, która z silnika V8 i pojemności 4 litrów wykrzesa około 600 KM. Miłośnicy silników diesla otrzymają odmianę 220d. Dwulitrowa jednostka wysokoprężna ma produkować 192 KM i legitymować się spalaniem na poziomie 3,9 litra na 100 km.

Bardzo chciałbym nowego Mercedesa Klasy E zobaczyć na żywo – wtedy może okaże się, że zmiany względem innych limuzyn w ofercie są bardziej znaczące. Zdjęcia na razie wskazują, że Mercedes wkroczył na ścieżkę upodobniania kolejnych samochodów, którą kiedyś zaczęło Audi. Szkoda, bo pod każdym innym względem zapowiada się naprawdę świetne auto.

2 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...