Renault Megane 4 generacji – znamy silniki i datę premiery tego samochodu w Polsce

Renault szaleje – inaczej tego nie można określić patrząc na to, co Francuzi robią ze swoimi kolejnymi premierami. Najpierw zupełnie zaskakujący Espace, później robiący jeszcze większe wrażenie Talisman, a teraz nowa generacja modelu Megane. Wygląd samochodu już znamy – teraz wiemy też jakie silniki znajdziemy pod maską i kiedy auto pojawi się w polskich salonach.

Metamorfoza Renault jest niesamowita. Siedziałem w nowym Espace i aż nie mogłem uwierzyć własnym oczom, jak dobrze wykonany jest to samochód i jak czuć od niego „powiew klasy premium”. Nowy Talisman również szykuje się na jednego z najciekawszych przedstawicieli segmentu D, grubą kreską odcinając się od zawsze stojącej w drugim szeregu Laguny. Nowe Megane ma szansę również sporo namieszać, bo – znając Renault – jego cena będzie atrakcyjna, a w chwili obecnej samochód ten zaliczać się będzie do stylistycznej czołówki w swojej klasie.

Nowe Renault Megane wygląda naprawdę świetnie

Silniki w nowym Megane

Dobra, a jakie silniki będzie można do hatchbacka Renault zamówić? Francuzi ujawnili listę jednostek napędowych:

  • Sce 115 (115 KM, 156 Nm, 5-biegowa skrzynia manualna)
  • TCe 100 (100 KM, 175 Nm, 6-biegowa skrzynia manualna)
  • TCe 130 (130 KM, 205 Nm, 6-biegowa skrzynia manualna albo 7-biegowy automat EDC)
  • TCe 205 (205 KM, 280 Nm, 7-biegowy automat) – tylko dla odmiany Megane GT
  • dCi 90 (90 KM, 220 Nm, 6-biegowa skrzynia manualna)
  • dCi 110 (110 KM, 260 Nm, 6- biegowa skrzynia manualna lub automat EDC o tej samej liczbie przełożeń)
  • dCi 130 (130 KM, 320 Nm, 6- biegowa skrzynia manualna)
  • dCi 165 (165 KM, 380 Nm, 6-biegowy automat) – tylko dla odmiany Megane GT

Wnętrze nowego Renault Megane RS wygląda rasowo

Dla każdego coś dobrego – tak można najlepiej określić ofertę silników w nowym Megane. Osoby nie potrzebujące turbodoładowanego silnika TCe otrzymają jednostkę Sce, do której łatwo można zamontować instalację LPG. Fani TCe będą mogli mieć albo rozsądne 100 KM, albo rakietę o mocy 205 KM. Diesle również oferują szeroki wachlarz mocy.

Samochód w salonach w Polsce pojawi się w marcu 2016 roku. W tym okresie powinniśmy również poznać oficjalne polskie ceny nowego Renault Megane. Jest na co czekać…

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...