Współczesna muzyka elektroniczna. Taneczna i nie tylko, ale zawsze wpadająca w ucho – NMdS #33

Historia muzyki elektronicznej sięga lat 50-tych XX wieku i nic nie wskazuje na to, aby kolejni artyści nie pisali jej przez kolejne dziesięciolecia. Dzisiaj zapraszam do posłuchania 3 utworów, które na stałe znalazły się na mojej samochodowej playliście. Należące do nurtu muzyki elektronicznej, ale pokazujące jego różne oblicza. Zaczynamy!

1. Gareth Emery, Christina Novelli – Concrete Angel

Najbardziej dynamiczny utwór z dzisiejszego notowania, który nadaje się dobrze nie tylko do potańczenia w klubie, ale również na wieczorny, klimatyczny trip samochodem. Mimo mocnej konkurencji mój faworyt w dzisiejszym notowaniu :)

2. Iamamiwhoami – Chasing Kites

Gdyby nie podpowiedzi w Google ta piosenka zapewne w zestawieniu by się nie znalazła, bo nie dałbym rady napisać nazwy grupy za nią odpowiadającej ;) Na szczęście wujek Google stanął na wysokości zadania, bo Chasing Kites to wyjątkowo nastrojowy i wpadający w ucho utwór.

3. Pow Pow – Alpha Waves

Skandynawowie nieźle radzą sobie z muzyką elektroniczną, bo zarówno propozycja numer 2, jak i ta pochodzą z tego rejonu świata. Alpha Waves na spokojniejsze przejażdżki będzie jak znalazł.

4. Prides – I Should Know You Better (Grum Remix)

5. Luke Bond, Roxanne Emery – On Fire

 

A kolejne notowanie pojawi się już w poniedziałek 6 września. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...