Przeboje Italo Disco od Valerie Dore – Najlepsza Muzyka do Samochodu #31

Niektórzy mawiają o niej „Królowa Italo Disco” i trudno się z ich opinią nie zgodzić. Valerie Dore odpowiada za jedne z najlepszych utworów tego gatunku i zarazem jeden z najlepszych damskich głosów. Miłośników disco z lat 80-tych nie muszę zachęcać do dalszego czytania. Całej reszcie gorąco polecam posłuchanie kilku przebojów Valerie Dore.

1. Valerie Dore – It’s so easy

Dla mnie bezapelacyjnie najlepszy przebój stworzony przez Valerie Dore, pochodzący z początków jej, niestety dosyć krótkiej (prawdziwej) kariery. Tutaj rządzi klimat, bo utwór do najbardziej dynamicznych się nie zalicza.

2. Valerie Dore – Lancelot

https://www.youtube.com/watch?v=OBzRSVG_z44

Z numerem drugim na liście również nie miałem problemów, bo Lancelot to świetny utwór. Niestety to też ostatni tak dobry przebój wykreowany przez Valerie Dore…

3. Valerie Dore – The Wizard

https://www.youtube.com/watch?v=zcYhVkG03S0

Na koniec coś bardziej „wesołego” – nie jest to piosenka która trafi do wszystkich. Ja mam z nią miłe skojarzenia, dlatego musiałem umieścić ją na liście.

Jako bonus podsyłam link do pierwszego, a zarazem chyba najbardziej popularnego przeboju dzisiejszej bohaterki – The Night. Mnie on tak nie przekonuje, ale warto jest wiedzieć od czego wszystko się zaczęło :)

Na kolejne notowanie zapraszam w poniedziałek 24 sierpnia. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...