Jaki odcinek Top Gear, a teraz Clarkson i spółka, mogliby nakręcić w Polsce?

Polskie akcenty w Top Gear od czasu do czasu się pojawiały, jednak legendarne trio nigdy nie zdecydowało to się stworzyć odcinka w którym głównym materiałem byłby nasz kraj. Szkoda, bo ja zawsze miałem idealny pomysł na challenge, który mógłby zostać zrealizowany w Polsce.

Gdy myślimy o drogach w Polsce jaki stereotypowy obraz pojawia się nam przed oczami? Pewnie niebezpiecznych, z małą ilością miejsc do wyprzedzania, ale przede wszystkim dziurawych. Jest to coraz bardziej krzywdząca opinia, o czym przekonałem się ponownie w ostatnich dniach, kiedy to miałem okazję zrobić dwie trasy – do Tarnowa i Gdańska (startując z Warszawy).

Droga ekspresowa S7 - przykład nowoczesnej infrastruktury drogowej

Podczas pierwszej podróży, drogi – mimo że jednojezdniowe – były w naprawdę dobrym stanie, na dużej części dystansu równe jak stół. Druga trasa to już połączenie dróg szybkiego ruchu (S8, S6) oraz autostrad (A2, A1), więc w tym przypadku podróż to po prostu połykanie kolejnych kilometrów po bezpiecznej, szerokiej i szybkiej jezdni.

Fakt jednak zostaje – wciąż w wielu miejscach trzeba mocno uważać, żeby nie zgubić zawieszenia. I na poszukiwaniach najgorszej drogi na świecie ekipa Top Gear mogłaby się skupić. Wziąć samochody z niskim zawieszeniem, dużymi felgami, cienkimi oponami i pojeździć po Polsce. Pokazać, że są u nas drogi o dramatycznej jakości, a jednocześnie sytuacja radykalnie zmienia się na lepsze pod względem infrastrukturalnym w Polsce.

Clarkson, Hammond i May - teraz w Amazon

Taki odcinek na pewno biłby rekordy popularności w naszym kraju…szkoda, że nigdy nie powstanie przez fakt, że Clarkson, May i Hammond rozstali się z BBC, a co za tym idzie z Top Gear. Przy czym ich nowy kontrakt z Amazonem opiewa na 36 odcinków – może w jednym z nich znajdzie się miejsce na podróż do Polski. W trakcie swojej kariery w Top Gear trio prezenterów zjeździło praktycznie cały świat, w tym dużą część Europy.

Fajnie byłoby, gdyby na liście krajów odwiedzonych przez Clarksona i spółkę znalazł się również nasz. I to nie tylko za sprawą ich wizyty na Verva Street Racing :)

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...