Największe hity królowej euro disco, czyli C.C. Catch – Najlepsza Muzyka do Samochodu #26

W latach 80-tych dużą popularność zdobył gatunek muzyczny nazwany euro disco. Lista rewelacyjnych wykonawców, którzy tworzyli utwory w tym nurcie jest bardzo długa, a ja dzisiaj przyglądam się jednej z ikon euro disco – C.C. Catch.

1. C.C. Catch – Heartbeat City

Nie najpopularniejszy, ale najbardziej trafiający w moje gusta utwór C.C. Catch. Dynamika połączona z pozytywną linią melodyczną – takie rzeczy lubię słuchać za kierownicą.

2. C.C. Catch – Cause You Are Young

To z kolei jest (przynajmniej według Spotify) najbardziej popularny przebój bohaterki dzisiejszego notowania. Trochę „smutniejszy” niż Heartbeat City, za to bardziej klimatyczny. Rewelacja

3. C.C. Catch – Heartbreak Hotel

Miks stylów piosenek z miejsc 1 i 2, który podobnie jak je bardzo przyjemnie się słucha.

Podobnie jak w przypadku niektórych innych notowań Najlepszej Muzyki do Samochodu zbrodnią wręcz byłoby przedstawić tylko 3 utwory C.C. Catch. Dlatego poniżej dorzucam jeszcze 2 bonusowe z zaznaczeniem, że jeśli komuś przypadną one do gustu to śmiało powinien przyjrzeć się pozostałej twórczości artystki – nie jest ona „bohaterką jednego utworu”, a fajnych kawałków można znaleźć u niej kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt).

https://www.youtube.com/watch?v=fzU-54B19_E

https://www.youtube.com/watch?v=ah9Gqq0FCos

Na kolejne notowanie zapraszam w poniedziałek 20 lipca. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...