Pierwszy gameplay z WRC 5 (PC, PS4, XONE) – zmiana studia może wyjść tej serii na dobre

W ostatnich latach studio Milestone odpowiadało za dostarczanie graczom coraz to nowych okazji do jazdy wirtualnymi samochodami rajdowymi na licencji WRC. Obecnie sytuacja uległa zmianie, a nowe „wuerce” stworzy studio Kylotonn Games, które pochwaliło się właśnie pierwszym gameplayem ze swojej gry.

Poprzednie części WRC nie przekonały mnie do siebie. Mając w pamięci naprawdę świetne gry rajdowe, takie jak Rally Championship, stare Coliny czy serię WRC od Evolution Studios z czasów PlayStation 2, widząc najnowsze gry rajdowe kręciłem nosem.

Bo ani fizyka nie zachwycała, ani grafika. Zwłaszcza grafika, bo WRC od Milestone były po prostu brzydkie i odstawały od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne współczesne gry wideo. Wraz z WRC 5 następuje zmiana warty, a za stworzenie gry zabiera się Kylotonn Games, które do legend branży gier – delikatnie mówiąc – się nie zalicza.

Na razie patrząc na opublikowany gameplay jestem jednak dobrej myśli:

https://www.youtube.com/watch?v=Ydxqd6iErJo

Grafika wygląda przyzwoicie, chociaż wciąż o pierwszej lidze nie ma mowy. Tutaj trzeba brać poprawkę, że gameplay pochodzi z gry w wersji beta i twórcy mają kilka miesięcy na doszlifowanie swojej gry. Model jazdy na filmie ciężko jest oceniać, jednocześnie czasami nawet na wideo czuć, że samochody prowadzą się jak pudełka. Tutaj tego nie ma, co sprawia, że optymistycznie zapatruję się na tę grę.

WRC 5 ponadto posiadać będzie kilka fajnych „bajerów”, takich jak zmienne warunki pogodowe, czy dynamiczną zmianę pory dnia. Całość wygląda bardzo zgrabnie i po obejrzeniu gameplaya będę śledził dalsze postępy związane z tą grą. Może w końcu będzie to produkcja z logo WRC, na którą przeznaczę swoje pieniądze?

O wszystkim przekonamy się na jesieni 2015, kiedy to WRC 5 ma pojawić się w sklepach w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, a także na „stare” konsole PS3, X360 i przenośną PS Vita.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...