Clarkson, Hammond i May na Amazon Prime – nowy program pojawi się już w 2016 roku

Spekulacje dobiegły końca – wiemy już gdzie i kiedy będziemy mogli obejrzeć nowy program motoryzacyjny realizowany przez trójkę byłych prowadzących Top Gear: Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya.

Najbardziej znani dziennikarze motoryzacyjni na świecie swój nowy program poprowadzą na antenie Amazon Prime. Jest to usługa w ramach której za dodatkową opłatą klienci Amazona mogą liczyć na szereg bonusów: szybszą dostawę, dostęp do wirtualnego dysku na swoje zdjęcia, streamingu muzyki oraz wideo. W ramach tej ostatniej funkcji już w 2016 roku dostępny będzie (na wyłączność) nowy program byłych prowadzących Top Gear. Za produkcję odpowiedzialny będzie również znany z Top Gear Andy Wilman – niestety nie zostało doprecyzowane kiedy dokładnie będzie miała premiera nowego programu. Stawiam i liczę zarazem, że będzie to wiosna 2016, a nie jesień.

Z Amazon Prime jest tylko jeden „drobny” problem – usługa ta… nie jest dostępna w Polsce. Amazon wspomniał, że chce zapewnić dostęp do duchowego spadkobiercy Top Gear dla setek milionów widzów, więc zapewne podejmowane będą kroki mające sprawić, że usługa Prime pojawi się na nowych rynkach. Wciąż jednak jej obecność w Polsce jest tyle w sferze domysłów. Niestety tak tanio jak dotychczas, gdy Top Gear było po prostu dostępne na BBC Brit (nie będącym kanałem premium u operatorów) nie będzie.

Clarkson wraca z nowym programem na Amazon Prime

Co sprawi, że chyba znowu do łask wrócą torrenty i inne nieszczególnie legalne formy oglądania poczynań Clarksona i spółki. Piszę znowu, ponieważ przez pewien czas z dostępem do Top Gear w polskiej telewizji było bardzo słabo i wtedy ściąganie nowych odcinków z sieci było właściwie jedyną szansą na to, aby być na bieżąco.

Amazon ma jednak kilka (naście?) miesięcy, aby zapewnić Polakom dostęp do nowego programu Clarksona, Hammonda i Maya w sposób legalny. Cieszę się, że w końcu mamy potwierdzenie, że program ten powstaje. Paru rzeczy z Top Gear na pewno będzie brakować, ale najważniejsze jest to, że trójka prowadzących nie znika z anteny. A z funduszami Amazona, dla którego może być to największy hit pakietu Prime, pewnie nie będą musieli się specjalnie ograniczać.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...