Synthwave, Outrun, Retrowave – Najlepsza Muzyka do Samochodu #21

Synthwave (znany także jako Outrun, Retrowave) nie jest specjalnie znanym gatunkiem muzycznym w naszym kraju – nie przypominam sobie, abym słyszał go w jakiejkolwiek popularnej rozgłośni radiowej. W tych bardziej niszowych z resztą też nie, chyba, że w audycjach tematycznych. Dlatego dzisiaj przedstawię 3 przykłady utworów synthwave, które naprawdę warto umieścić na swojej playliście w samochodzie.

1. Miami Nights 1984 – Early Summer

Wbrew pozorom wykonawca ten (nazywa się Mike Glover) nie tworzył w połowie lat 80-tych, a jest działającym współcześnie artystą. Mimo to jego utwory śmiało można by przenieść w czasie o 20-30 lat i też dobrze by pasowały. Do jazdy samochodem Early Summer nadaje się idealnie – dynamiczny, rytmiczny. Aż chce się przyspieszyć :)

2. Dance With the Dead – Only a Dream

Jeszcze młodszy przebój, bo pochodzący z 2014 roku, czyli rasowy świeżak. Utwór jest bardziej żywy i „ostrzejszy” niż poprzednia propozycja. Jeśli komuś się on spodoba to polecam zwrócenie uwagi na resztę dyskografii Dance With the Dead – kawałków utrzymanych w takim klimacie tam nie brakuje.

3. David Hasselhoff – True Survivor (from Kung Fury)

Ten utwór musiałem wrzucić tylko ze względu na teledysk. David Hasselhoff, absolutny oldschool wylewający się z ekranu w każdej sekundzie – coś pięknego. Jako, że podczas jazdy teledysków się nie ogląda dopowiem, że warstwa dźwiękowa też jest niczego sobie.

Dopiero „wgryzam” się w synthwave. Jeśli odnajdę jeszcze jakieś ciekawe kawałki, to na 100% dam o nich znać w którymś z kolejnych notowań.

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...