Największe przeboje Alphaville – Najlepsza Muzyka do Samochodu #20

Mimo, że w większości śpiewali po angielsku, to Niemcy naprawdę wymiatali w latach 80-tych jeśli chodzi o muzykę. Jednym z najlepszych przykładów potwierdzających moje słowa jest grupa Alphaville, której największym hitom do słuchania w samochodzie dzisiaj się przyjrzymy.

Grupa ta, grając muzykę z gatunku new wave oraz synthpop (informacje zaczerpnięte z Wikipedii – samemu ciężko jest mi wyróżnić konkretny rodzaj muzyki, ponieważ wiele zespołów dosyć płynnie między nimi w latach 80-tych przechodziło) wykreowała nie jeden – co często zdarzało się w tamtej dekadzie, gdzie wielu artystów było gwiazdami pojedynczego przeboju – a wiele świetnych utworów. Przyjrzyjmy się zatem tym najlepszym:

1. Alphaville – Forever Young

Dla niektórych uważany jest za hymn pokolenia lat 80-tych. Z racji mojego wieku nie mogę tego zweryfikować na podstawie własnych doświadczeń, jednak to, że świetnie słucha mi się go podczas jazdy samochodem mogę z czystym sumieniem powiedzieć.

2. Alphaville – Fallen Angel

Forever Young dałem na pierwszym miejscu w pewnym stopniu „za zasługi”. Jeśli miałbym jednak wskazać utwór Alphaville, który najprzyjemniej mi się słucha, to bez dwóch zdań byłby to Fallen Angel. Rewelacyjna kompozycja, dynamiczna – idealna wręcz do włączenia podczas podróży samochodem.

3. Alphaville – The Jet Set

Szybsza propozycja niż dwie poprzednie, idealna na dynamiczne przejażdżki. Co ciekawe wszystkie zaproponowane utwory pochodzą z pierwszej płyty Alphaville. Wspominałem, że grupa ta nie wypłynęła tylko na jednym przeboju – można jednak uznać, że wszystko co najlepsze dała światu w swoim debiutanckim, liczącym 10 utworów albumie.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto zapoznać się z resztą dyskografii Alphaville. Może nie ma tam tylu zapadających w pamięć utworów, jednak dobrej muzyki na pozostałych krążkach nie brakuje. Na przykład…

Na kolejne notowanie zapraszam w poniedziałek 8 czerwca. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Mercedes Klasa E Coupe E300 2.0 272 KM – TEST

Kupując samochód z segmentu premium można zaszaleć i egzemplarz Mercedesa Klasy E Coupe, który dostałem na kilka dni do...