Casting do Top Gear – chcesz zostać prezenterem? Teraz jest to możliwe, za co należą się BBC brawa

BBC oraz niedawno dołączony do zespołu Chris Evans chcą zobaczyć w nowym Top Gear równie nowe twarze. W związku z tym pozostała dwójka prowadzących program nie zostanie wybrana spośród weteranów dziennikarstwa motoryzacyjnego, a z otwartego castingu. Moim zdaniem to świetne posunięcie twórców programu.

Chris Evans nie jest guru jeśli chodzi o motoryzację, jednak – przynajmniej w Wielkiej Brytanii – jest to znana postać jeśli chodzi o media gdy spojrzymy na jego CV. Okazuje się, że w obok siebie w gronie prowadzących też nie będzie miał najpewniej wyjadaczy o ugruntowanej pozycji w branży.

Chris Evans - nowy prowadzący Top Gear

Wszystko za sprawą podejścia BBC, które zdecydowało, że pozostali dwaj prezenterzy Top Gear zostaną wybrani na drodze otwartego castingu. Każda osoba będzie miała 30 sekund aby zaprezentować siebie i swoją miłość do samochodów, jednak przede wszystkim oceniane będą czyste umiejętności zachowywania się przed kamerą, dlatego materiał nie może być w żaden sposób urozmaicany („Hej, patrzcie, jadę właśnie czerwonym Ferrari, będę idealnym prowadzącym Top Gear”), a przedstawiać ma po prostu osobę stojącą przed kamerą, nagrywaną od pasa w górę.

Dla mnie to jest bardzo dobry pomysł, bo dzięki niemu mamy duże szanse, że nowa wersja Top Gear będzie naprawdę świeża. Gdyby do ekipy dołączył np. Tif Needell… na poziom wiedzy z jego strony nie mielibyśmy prawa narzekać, jednak czy byłby on gwarancją tego, że nowe TG oglądałoby się z takim samym zainteresowaniem jak stare? Moim zdaniem nie, bo każdy kto oglądał kiedyś Fifth Gear wie, czego można się po nim spodziewać i że lepszy od Clarksona, Maya lub Hammonda nie będzie.

Studio Top Gear jest puste - tylko na razie

A osoby wybrane z castingu mogą być. Przede wszystkim mamy tu gwarancję, że o wyborze decydować będą umiejętności, a nie zasługi, czy znajomości. Swój krótki, 30-sekundowy film może przesłać każdy, kto skończył 17 lat – czas jest na to do 20 lipca 2015 roku. Materiały nadsyłać można na adres topgear@bbc.co.uk

Jeśli któryś z Czytelników Autoblog24 zdecydowałby się wysłać swoje zgłoszenie – życzę powodzenia! :)

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...