Assetto Corsa na PlayStation 4 i Xbox One zapowiedziane! Symulatory samochodowe coraz silniejsze na konsolach

Nie zdążył opaść kurz po premierze Project CARS w wersji na PS4, X1 oraz PC, a konsolowcy lubujący się w wymagających wyścigach samochodowych mają kolejny powód do radości. Oto bowiem świetny, ale dostępny dotychczas wyłącznie na PC, symulator Assetto Corsa również trafi na maszyny Sony i Microsoftu. Kiedy możemy spodziewać się premiery gry w sklepach?

Assetto Corsa na komputerach osobistych pojawiła się stosunkowo niedawno – w grudniu 2014 roku. Prace nad tą grą trwały za to bardzo długo, ponieważ ich początek datowany jest na 2008 rok. Czytając jednak recenzje dostępne w sieci można twierdzić, że czas ten nie był stracony, ponieważ wynika z nich, że gra może poszczycić się jednym z najlepszych modeli jazdy samochodem jaki kiedykolwiek stworzono.

Wyścig w Assetto Corsa

W sumie nie ma co się temu dziwić – twórcami gry są ludzie, którzy tworzyli kiedyś symulatory jazdy dla Ferrari, a w pracach uczestniczyli inżynierowie i kierowcy wyścigowi. Pamiętając jak wyglądała sytuacja z przenosinami PC-towych symulatorów na konsole nie miałem dużych nadziei, że na PlayStation 4 albo Xboxie One kiedykolwiek Assetto Corsa się pojawi. Twórcy jednak przygotowali dla mnie i wielu innych fanów gier samochodowych świetną niespodziankę.

Assetto Corsa w wersji na konsole nowej generacji zadebiutuje na rynku w 2016 roku (okres nie został doprecyzowany). W grze znajdzie się ponad 100 samochodów (w tym działające na wyobraźnie potwory, takie jak Ferrari LaFerrari, czy Pagani Zonda R) oraz 20 torów.

Klimat tej produkcji przypomina mi trochę to, co znamy z Top Gear: Wyprawa Marzeń. Egzotyczne, w dużej części włoskie samochody, słynne tory oddane do naszej dyspozycji. Osobiście już nie mogę się doczekać i bardzo cieszę się, że jeśli chodzi o realistyczne gry samochodowe to nowe konsole i ich posiadacze w końcu nie mają powodów na narzekań.

Najnowsze teksty

KIA EV9 GT-Line 384 KM 99,8 kWh – TEST

KIA tworząc swojego największego SUV'a elektrycznego zdecydowanie nie poszła ostrożną drogą, tylko postawiła na bardzo odważny projekt nadwozia. O...