Top Gear Seriously Cool Driving Music – Najlepsza Muzyka Do Samochodu #17

Top Gear to nie tylko kolejne odcinki puszczane w telewizji, ale również cała machina marketingowa, która oferuje fanom różne, poboczne produkty. Dzisiaj przyjrzę się jednemu z nich, czyli płycie Top Gear Seriously Cool Driving Music wydanej w 2007 roku. Gdzie bowiem szukać dobrej muzyki do samochodu, jeśli nie w takiej składance?

Top Gear Seriously Cool Driving Music wydane zostało na dwóch płytach – na pierwszej mieliśmy najnowsze (warto brać poprawkę, że od momentu pojawienia się albumu w sklepie minęło parę lat) przeboje, a na drugiej bardziej klasyczne utwory z lat 80-tych i wcześniejszych. Ja wybrałem 4 najlepsze moim zdaniem hity z CD1:

1. Kaiser Chiefs – Everything Is Average Nowadays

Ostry i bardzo energetyczny utwór. Do szybszej jazdy wprost idealny – gdy on leci w głośnikach o nudzie za kierownicą nie ma mowy :)

2. Coldplay – Speed of Sound

Mój pierwszy kontakt z twórcami jednych z najprzyjemniejszych współczesnych utworów. Bardzo cieszę się, że do niego doszło. Sądzę, że któreś z kolejnych notowań Najlepszej Muzyki Do Samochodu będę musiał poświęcić właśnie Coldplay :)

3. Travis – Driftwood

Ależ ta piosenka ma klimat! Pokazuje dodatkowo świetne zróżnicowanie utworów, które znalazły się na płycie Top Gear. Znaleźć tam można zarówno coś dynamicznego (propozycja 1), jak i nastrojowego. Na spokojny cruising utwór wręcz wymarzony.

4. Embrace – Nature’s Law

W przypadku tego utworu mógłbym zrobić powyższemu opisowi Ctrl + C / Ctrl + V. Trochę spokojniejszy, ale nie mniej ciekawy przebój. Jedna z perełek całej płyty.

Zazwyczaj przedstawiam 3 utwory, jednak w przypadku Top Gear Seriously Cool Driving Music naprawdę miałem ciężki orzech do zgryzienia, dlatego skończyło się na 4 ;) Jednocześnie polecam Wam potraktowanie powyższych propozycji jako zachęty do przesłuchania całej składanki (CD1), ponieważ na 21 utworów znajdujących się na niej tylko parę nie jest moim zdaniem godnych polecenia. Odpowiednią playlistę (niestety bez paru utworów) znaleźć można chociażby na Spotify.

A następne notowanie już w poniedziałek 18 maja. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...