Nowe Renault Megane IV (2016) – zdjęcia i wizje tego hatchbacka wyglądają rewelacyjnie

Na 2016 rok planowane jest wejście do sprzedaży nowego Renault Megane 4-tej generacji. Francuska firma na razie trzyma nowe wcielenie swojego hatchbacka pod szczelnymi maskowaniami, jednak w Internecie można znaleźć parę fotografii przedstawiających wizję tego samochodu. Patrząc na nie mam jedno życzenie – aby miały one jak najwięcej związku z rzeczywistością.

Obecna generacja Megane (III) jest z nami na rynku od 2008 roku. Samochód podczas premiery nie był brzydki, a w ciągu 7 lat swojego rynkowego życia przeszedł dodatkowo jedną kurację odmładzającą. Dzięki temu nawet dzisiaj w dobrej wersji (ładny lakier, efektowne felgi) nie odstaje za bardzo od innych samochodów w swoim segmencie. Nie ulega jednak wątpliwości, że następca jest potrzebny. Rozmowę o Renault Megane 4 zacznijmy od przedstawienia zdjęć szpiegowskich ukazujących samochód w maskowaniu:

Jest ono stosunkowo duże, jednak parę rzeczy można już o nowym hatchbacku Renault powiedzieć. Chociażby to, że Francuzi nie rezygnują z forsowania charakterystycznego przedniego grilla z dużym logiem w centralnej jego części. Dostrzec można również, że nowe Megane będzie mniej „jajowate” niż jego poprzednik, pewnie bardziej dynamiczne. Nasuwa mi się tu skojarzenie do nowego Peugeota 308, który znacząco nabrał charakteru względem starego modelu.

Teraz przejdźmy do wizji nowego Renault Megane:

Patrząc na nie mogę powiedzieć tylko jedno – chcę aby produkcyjna wersja tego samochodu tak wyglądała. Zdaję sobie sprawę, że może być to tylko wesoła twórczość grafika (świadczyć może o tym fakt, że ujęcia oraz tło na zdjęciach jest niemal identyczne jak w fotografiach Nissana Pulsar). Jednak abstrahując od tego – na tych wizjach nowe Megane wygląda rewelacyjnie: nowocześnie, zadziornie. W mojej opinii tak prezentujące się Renault z miejsca wskoczyło by do czołówki najładniejszych samochodów segmentu C.

Na rozwiązanie zagadki wyglądu Renault Megane IV generacji musimy poczekać do 2016 roku, kiedy model zostanie zaprezentowany i wprowadzony do produkcji. Ciekaw jestem, że Francuzi będą chcieli ogłosić go oficjalnie na swoich rodzimych targach – Paris Motor Show 2016, które odbędą się w październiku 2016 roku, czy może jednak samochód zobaczymy wcześniej, np. w Genewie. Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach.

Zdjęcia pochodzą z serwisu AutoEvolution

4 KOMENTARZE

    • Nie wnikałem ostatnio w rynek samochodów używanych, jednocześnie sądzę, że obniżki mogą sięgać kilkunastu-kilkudziesięciu procent. Dużo zależy od tego jakie Renault zaoferuje promocje czyszcząc salony ze starego Megane – wtedy z automatu cena używanych egzemplarzy musi spaść znacznie poniżej tego pułapu.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...