MAFIA 3 – nowa gra gangsterska na PS4, PC i X1 już na horyzoncie? Oby!

Wiele serii gier cierpi z powodu zbyt częstego wydawania kolejnych części. Z MAFIĄ jest zupełnie inaczej, ponieważ od debiutu na rynku w 2002 roku ukazały się jej tylko dwie jej części, a teraz odżyły nadzieje, że niedługo będziemy mogli pograć w kolejną. MAFIA III zostanie zapowiedziana na targach E3?

Firma Take-Two Interactive, która jest w posiadaniu praw do serii MAFIA zdradziła, że możemy na zbliżających się targach E3 2015 spodziewać się zapowiedzi nowej gry jej studia 2K, które z kolei odpowiadało za stworzenie MAFII II.

MAFIA pojawiła się na PC w 2002 roku

To wszystko sprawia, że z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że chodzi tu o zapowiedź trzeciej części kultowej już (głównie za sprawą pierwszej odsłony z 2002 roku) serii gier gangsterskich.

Naprawdę ucieszyłbym się gdyby MAFIA 3 pojawiła się wkrótce na półkach sklepowych, ponieważ serię tę darzę dużym sentymentem. Szczególnie za pierwszą część, która jest już prawdziwie kultowym dziełem, które nawet dzisiaj zachwyca opowiedzianą historią, mechaniką rozgrywki oraz tym, jak rewelacyjnie jeździło się w niej samochodami.

MAFIA II miała tętniące życiem miasto

Druga część, która wydana została w 2010 roku miała bardzo trudne zadanie – zmierzyć się z legendą poprzedniczki. Czy wyszła z tej konfrontacji zwycięsko? Moim zdaniem tak, bo o ile nie stała się ona dziełem kultowym, tak jak oryginalna MAFIA, to wciąż była bardzo grywalną i niezwykle klimatyczną grą.

Teraz wiele wskazuje na to, że doczekamy się kontynuacji serii, która zadebiutuje na konsolach nowej generacji: PlayStation 4, Xbox One oraz na wiecznie żywych PC-tach. Oby tak się stało, bo ile można grać w Grand Theft Auto? :)

Wszystkiego dowiemy się w dniach 16-18 czerwca, kiedy to w Los Angeles odbędą się targi E3 2015.

3 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...