Bugatti Veyron – prawdziwy „jedyny taki samochód” na OtoMoto

Polskie serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi widziały już tysiące „jedynych takich” samochodów. O ile w większości przypadków możemy mówić tu o tanim chwycie reklamowym (jeśli komuś znudzi się „igła”), to w przypadku dzisiejszej aukcji naprawdę to określenie nie jest na wyrost.

Niedawno pisałem o tym, że nowe Bugatti Chiron zostało przyłapane podczas testów na torze Nurburgring. Rychłe nadejście nowego modelu nie sprawiło jednak, że ceny „starego” Veyrona poszły w zauważalny sposób w dół.

Spójrzmy bowiem na Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC, który wystawiony został na OtoMoto. Cena rocznego samochodu kształtuje się na poziomie 13 500 000 zł. Aby lepiej zobrazować ile jest to pieniędzy wspomnę, że taką cenę można kupić 150 nowych Volkswagenów Passat, albo 329 Peugeotów 208 (a jeszcze zostanie kilkanaście tysięcy złotych na paliwo).

Cena jest naprawdę kosmiczna, jednak sądzę, że takie Bugatti będzie naprawdę dobrą lokatą kapitału (wszak wersja WRC powstała jedynie w 8 egzemplarzach). Za kilkanaście lat osoby chcące kupić taki samochód w idealnym stanie nie będą wahały się wydać znacznie większych pieniędzy, niż obecne 13,5 miliona złotych.

Dlatego polecam wszystkim kupno tego samochodu ;) Nie dość że ładny, nie dość, że szybki, to jeszcze będziemy mogli się chwalić prawdziwym jedynym samochodem na Allegro, bądź OtoMoto :)

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...