22 sezon Top Gear – 3 ostatnie, zaległe odcinki w lecie? Dla mnie to zły pomysł

Sezon 22 Top Gear miał zostać zapamiętany jako najdłuższy w historii programu. Zostanie on jednak w naszej pamięci z innego powodu – ponieważ była to ostatnia seria tego programu z Jeremy’m Clarksonem w roli głównego prezentera. BBC rozważa emisję pozostałych odcinków ostatniego sezonu (S22E08, S22E09, S22E10) w lecie… ale osobiście nie chciałbym, aby do tego doszło.

Fani już chyba pogodzili się z tym, że Jeremy Clarkson rozstał się z Top Gear i nie zobaczymy go ponownie w charakterze prowadzącego tego programu. Jest jednak szansa, jeszcze 3 razy będziemy mogli obejrzeć nowe materiały z całą trójką prezenterów na BBC. Stacja poinformowała bowiem, że rozważa emisję trzech ostatnich odcinków sezonu 22 w lecie. Na antenie znalazłyby się wyłącznie nagrane wcześniej materiały – bez newsów, gwiazdy w samochodzie za rozsądną cenę i innych wstawek ze studia.

Mam mieszane uczucia

Z jednej strony bardzo chciałbym zobaczyć nowe materiały Top Gear bo to, co przygotowała dla nas ekipa w odcinku 8, 9 i 10 sezonu 22 na pewno jest warte uwagi. Jednocześnie uważam, że to będzie zwyczajnie nieelegancki ruch BBC. Zdaję sobie sprawę, że takie odcinki będą cieszyć się rekordową oglądalnością, ale nie po to Jeremy Clarkson został zwolniony, aby teraz emitować nowe materiały z nim jak gdyby nigdy nic.

Przegląd aktualnosci w studiu Top Gear to stały element programu

Na pewno wielu widzów negatywnie odbierze takie żerowanie na jego popularności („w sumie go zwolniliśmy, ale niech nadal dla nas zarabia”), co nie poprawi szans tego programu na udany powrót w przyszłości w innym składzie osobowym. Tak samo odcinki te wyglądać po prostu dziwnie. Przez wiele lat ekipa przyzwyczaiła nas do płynnego przenikania się materiałów nagranych wcześniej oraz wstawek ze studia. Zastanawiam się chociażby jak rozwiązane byłoby zapowiadanie poszczególnych materiałów, które przecież zawsze odbywało się ze studia.

Ciekaw jestem czy BBC zdecyduje się jednak na emisję zaległych materiałów i odcinków. Osobiście mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – pieniądze z ich emisji stacji na pewno nie zaszkodzą, ale dla przyszłości Top Gear lepiej będzie, jeśli widzowie jak najmniej będą przypominali sobie o tym, że Jeremy Clarkson został z tego programu zwolniony…

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...