Top Gear: Wyprawa Marzeń, czyli idealny przewodnik jak powinny wyglądać wakacje fana motoryzacji

Okresy wakacyjne były zazwyczaj czasem, w którym ekipa Top Gear pracowała nad nowymi odcinkami tego programu. Jednocześnie prowadzący bardzo często wykorzystywali te miesiące, aby nagrać odcinki bonusowe Top Gear. Jednym z nich była Wyprawa Marzeń (The Perfect Roadtrip 2013).

Fakt, że na BBC Brit HD 5 kwietnia 2015 roku wyemitowany zostanie ten odcinek specjalny (o 21:00) skłonił mnie do ponownego obejrzenia go i przypomnienia sobie, czym i gdzie Jeremy Clarkson i Richard Hammond jeździli w wakacje 2013 roku.

Prowadzący Top Gear jeździli Mercedes SLS Black i Ferrari F12

A wtedy naprawdę zaszaleli. Ich podróż rozpoczynała się we Włoszech, skąd za kierownicą Ferrari F12 i Mercedesa SLS Black wyruszyli w kierunku Francji, by swoją podróż skończyć w Pau, gdzie ulokowany jest tor wyścigowy, na którym odbył się pierwszy wyścig Formuły 1 w historii.

Oczywiście nie dotrwali w swoich pierwotnych samochodach do mety wyprawy, wielokrotnie je w trakcie podróży zmieniając. Oczywiście nie przesiadali się oni w słabo wyposażone miejskie kompakty, a do ich dyspozycji oddawane były najdroższe i najbardziej elektryzujące samochody na świecie. Chociażby Lamborghini Aventador, Bugatti Veyron, Pagani Huayra, klasyczne i najnowsze Jaguary, Bentley Continental – doborowe towarzystwo.

Top Gear Perfect Roadtrip (2013) wydane zostało początkowo na DVD i Blu-Ray

Ponadto odwiedzili oni miejsca, które znajdują się na liście „Top 5” zarówno fanów pięknych widoków (Włoskie jeziora), jak i wyścigów samochodowych (tor Monza). Mimo, że ten odcinek specjalny Top Gear trwał bez reklam niemal 1,5 godziny i nie zawierał w sobie wyzwań stawianych przez producentów, to scenariusz i atrakcje przygotowane przez ekipę sprawiły, że w żaden sposób się przy oglądaniu go nie nudziłem.

Dlatego polecam wszystkim rzucenie na niego okiem. Akurat idą wakacje i będzie można podpatrzeć gdzie warto będzie się wybrać samochodem w lato. I czy lepiej na taką przejażdżkę wybrać Bugatti Veyron, czy może jednak bardziej odpowiednie będzie Ferrari F12… ;)

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...