Pierwszy odcinek Top Gear (S01E01) – warto obejrzeć jak zmienił się ten program na przestrzeni lat

W chwili obecnej możemy mówić o końcu aktualnego formatu Top Gear. A jak wyglądały początki tego programu? Na YouTube odnalazłem 1 odcinek pochodzący z 2002 roku. I naprawdę aż trudno uwierzyć, jakie zmiany zaszły w Top Gear przez 13 lat jego istnienia.

Top Gear w 2002 roku zdecydowanie bardziej przypominał pozostałe, „zwykłe” programy motoryzacyjne. Testowane były bardziej przystępne cenowo dla przeciętnego odbiorcy samochody, pojawiało się więcej praktycznych porad dotyczących kupna aut. Pojawiały się oczywiście testy supersamochodów, czy nietuzinkowe materiały, w stylu tego o fotoradarach, jednak program był zdecydowanie bardziej przyziemny.

Dopiero później „odleciał”, skupiając się bardziej na osobach prowadzących i ich przygodach, a także na tym, co motoryzacja ma w sobie najbardziej ekscytującego i egzotycznego. Z resztą – popatrzcie sami:

Zmiany, które dokonały się w Top Gear były niesamowite. Wystarczy porównać wystrój studia i ilość publiczności w 1 sezonie, oraz w 22 – ostatnim wyemitowanym przed tym, jak Clarkson został zwolniony:

Studio Top Gear w S01 oraz w S22 - porównanie

Która z wersji Top Gear była lepsza? Trudno stwierdzić, ponieważ mimo, że nazywają się tak samo, to są one dla mnie od siebie zupełnie różne. Sądzę jedynie, że prezenterzy mogą wspominać lepiej „stare, dobre czasy”, ponieważ zdaje się, że na samym początku mogli oni być bardziej sobą i bardziej skupić się na samochodach, niż miało to miejsce w ostatnich latach.

Mnie w każdym razie miło ogląda się zarówno najnowsze, jak i stare odcinki. Szkoda, nie będzie już nam dane zobaczenie kolejnych sezonów Top Gear…

Najnowsze teksty

KIA EV9 GT-Line 384 KM 99,8 kWh – TEST

KIA tworząc swojego największego SUV'a elektrycznego zdecydowanie nie poszła ostrożną drogą, tylko postawiła na bardzo odważny projekt nadwozia. O...