Nowy Mercedes GLC – zdjęcia szpiegowskie rzucają na tego SUV’a więcej światła

Mercedes intensywnie testuje swojego nowego SUV’a – model GLC, który zaprezentowany ma zostać światu w połowie 2015 roku. Na razie możemy oglądać ten samochód w maskowaniu, które zdradza nam jednak sporo informacji. Wiemy już za to jak prezentuje się wnętrze samochodu w całej okazałości. [Aktualizacja: oficjalne zdjęcia na końcu tekstu]

GLC, zgodnie z nowym nazewnictwem Mercedesa jest następcą oferowanego dotychczas modelu GLK. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie przedstawiają samochód ze stosunkowo niewielką ilością maskowań:

Pierwsze, co rzuca się w oczy przy oglądaniu zdjęć GLC to ogromna zmiana jaka zaszła w stylistyce niemieckiej marki. Podczas debiutu GLK – w 2008 roku – Mercedes gustował w kanciastych, ostrzejszych liniach nadwozia. W chwili obecnej niewiele z tamtych założeń designerskich zostało, a w nowych modelach królują obłości i bardziej opływowe linie. Sami z resztą rzućcie okiem jak wyglądał Merc GLK:

Mercedes GLK - widok z przodu

W przypadku Mercedesa GLC widać, że źródłem inspiracji dla projektantów była nowa Klasa C. Spyshoty pokazują, że samochody będą miały bardzo podobne do siebie przednie światła LED, czy atrapę chłodnicy. SUV będzie po prostu trochę bardziej napompowany. Czy to źle? Nie jestem wielkim fanem aż takiej unifikacji stylistycznej, jednak Mercedesowi nowa generacja Klasy C naprawdę wyszła, więc nie będę specjalnie narzekał :)

O ile w przypadku nadwozia naklejki wciąż nie pozwalają w pełni ocenić jego wyglądu, to samochodowym paparazzi udało się ustrzelić środek GLC bez żadnych maskowań:

Nowy Mercedes GLC - wnętrze bardzo przypomina Klasę C

Tutaj nawiązania do Klasy C są również bardzo duże. Sądzę, że gdyby komuś zakryć oczy, wsadzić go do nowego GLC, a później je odsłonić, to taka osoba miałaby problem w pierwszym momencie ze sprecyzowaniem w jakim modelu się znajduję. I wcale nie mówię tu o motoryzacyjnym laiku. Ale tutaj też nie będę się czepiał, bo Mercedes projektując wnętrze w nowej Klasie C postarał się nie mniej, niż w przypadku nadwozia.

Według doniesień oficjalnej prezentacji Mercedesa GLC powinniśmy doczekać się w okolicach czerwca 2015 roku. Szykuje się naprawdę ładny samochód…

Zdjęcia pochodzą z serwisu WorldCarFans

AKTUALIZACJA: Pojawiły się już oficjalne zdjęcia Mercedesa GLC

Dla mnie linie nadwozia wypadają zdecydowanie na plus względem poprzednika – modelu GLK. Niestety przez ogromne podobieństwo (zwłaszcza z przodu) do Klasy C trudno nazwać ten samochód ekscytującym. Unifikacja modeli czasami idzie trochę za daleko.

3 KOMENTARZE

  1. Model będzie podobny wyglądem do modelu R – tamten się nie przyjął, bo był za długi, więc przerobiono nieco projekt, wykorzystano nową platformę, która służy też nowej klasie C i oto tadam: mamy nowego GLC. Niestety ten model stracił na wyrazistości, będzie to typowy crossrover, teraz już tylko do miasta (jakby GLK był do off roadu co?). Cóż pozostaje: Land Rover Discovery Sport po face liftingu, który będzie miał miejsce w okolicach 2017 roku. Wówczas zmienią nieco dashboard, na bardziej elegancki no i będą już nowe silniki diesla. Dla miłośników klasyki pozostanie bardziej kanciasty (od 2016 roku) audi Q5 i bmw x3, który tylko rozmiarem i jakością wykończenia wnętrza będzie różnił się od większego brata. Klasa kompaktowa jest niestety nieco nudna i dla powiewu świeżości warto się rozglądnąć klasę wyżej, żeby od 2016 znaleźć coś w miarę ciekawego. Może Jeep Grand Cherokee, który pod koniec 2015 roku uzyska parę małych zmian w środku, no niestety silnik wolnossący zastąpią tym z turbiną (uff), dopiero w pod koniec 2017 będziemy mieć całkiem nowy model. No dobra wystarczy tego dobrego, nie mogę wszystkiego ujawnić…zobaczycie sami.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...