Nowe przeboje Italo Disco – Najlepsza muzyka do samochodu #14

Chociaż nurt muzyki Italo Disco swoją największą popularność osiągnął w latach 80-tych XX wieku, to ostatnimi czasy coraz więcej artystów ponownie zaczyna się nim interesować. Nie osiągają oni spektakularnych rezultatów i na mainstreamowych listach przebojów próżno jest ich szukać, ale do mnie te utwory przemawiają. A jako poprawiacze nastroju są wprost idealne.

1. Galaxy Hunter – We Came Form Space (Earth Version)

Utwór od którego zaczęła się moja przygoda z New Generation Italo Disco. Usłyszałem go w 2011 roku na antenie radia internetowego RM80 i od razu wiedziałem, że odkryłem coś, co zostanie ze mną na długo. Przebój ten jest idealny do samochodu, bo przez swój rytm i dynamikę dodaje energii. Co dodatkowo ciekawe odpowiadają za niego Polacy :)

2. Monika Novak – Living on the Run

Mimo litery „v” w nazwisku tutaj również mamy do czynienia z polską autorką. Co więcej poza nagrywaniem utworów solowych współpracuje ona z… Galaxy Hunter. Jaki ten świat współczesnego Italo Disco mały. I jakie fajne piosenki tworzy.

3. Ken Laszlo – Dancing Together

Tym razem mamy do czynienia z utworem, który nagrał weteran, który pamięta złotą erę Italo Disco i odnosił sukcesy w latach 80-tych. Po kilkudziesięciu latach powrócił i moim zdaniem zachował formę. Nie jest to może utwór na miarę jego największego hitu – Tonight (poniżej), ale zdecydowanie daje radę i świetnie się go słucha.

Gatunek Italo Disco to prawdziwa kopalnia hitów dla osób, które lubią skoczne i pogodne piosenki. Obiecuję, że w przyszłych notowaniach będę sięgał jeszcze do przebojów muzyki dyskotekowej. Zarówno tych nowszych, jak i klasyków z lat 80-tych. Dobrych kawałków jest tam co niemiara :)

Na następną porcję fajnych utworów zapraszam w najbliższy poniedziałek poniedziałek 27 kwietnia. Stay tuned… ;)

 

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

2 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...