Nowe OtoMoto wygląda naprawdę świetnie. Takie zmiany lubię

OtoMoto powstało w 2004 roku i od tego czasu stało się jednym z najważniejszych graczy na rynku stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Mimo upływu lat rdzeń serwisu pozostawał taki sam. Aż do teraz. I chociaż zazwyczaj gruntowne zmiany na stronach odbieram na początku raczej negatywnie, to tym razem od razu „kupiłem” nowe OtoMoto.

Designerskie trzęsienia ziemi na popularnych stronach są naprawdę bardzo ryzykowne. W końcu igra się tutaj z ludzkimi przyzwyczajeniami, które były wypracowywane przez lata i których wiele osób nie ma zamiaru zmieniać.

Tak wygląda nowa szata graficzna OtoMoto.pl

Tutaj jednak należą się pochwały projektantom, ponieważ obsługę nowego OtoMoto.pl można załapać w mig – jest ona naprawdę przystępna. Bardzo podoba mi się nowa kolorystyka, czyli połączenie bieli, czerwieni i barwy niebieskiej.

Cały interfejs został spłaszczony, strona wygląda naprawdę nowocześnie i w towarzystwie innych nowych witryn internetowych nie ma się czego wstydzić. Bardzo dobrze działa też optymalizacja pod urządzenia mobilne – strona dobrze się skaluje i przeglądanie jej na smartfonach, czy tabletach nie powinno być żadnym problemem.

Tak wygląda wersja mobilna nowego OtoMoto

Jeśli mógłbym się do czego przyczepić, to byłoby to logo. Co prawda wykonane zostało w duchu „flat design” i pasuje do stylistyki całego serwisu, ale dla mnie jest zbyt mało charakterystyczne i wygląda trochę amatorsko. Ja na pewno nie powiązałbym takiego projektu z tak ogromnym serwisem z ogłoszeniami.

Jednak patrząc na całość to nowemu OtoMoto.pl naprawdę ciężko jest coś zarzucić i rebranding oceniam zdecydowanie pozytywnie. Przeglądanie ciekawych ogłoszeń motoryzacyjnych powinno być teraz jeszcze ciekawsze… :)

20 KOMENTARZE

 1. Pstrokato. Design (czcionka i kolor) wygląda jak amerykański hotel z lat 40stych lub strona cyrku. Wyszukiwarka posiada liczne błędy. zbyt drażniące czerwone prostokąty. Przechodząc na mobile widać przepaść…..Jednym zdaniem – do sprawnego klasyka założono spojler, 24 calowe felgi i puszczono 50centa na pełną moc.

 2. Nowe otomoto zawiera błędy. W „starym ” do każdej oferty było dołączone do 10 zdjęć a teraz jest tylko jedno albo dwa.Reszty albo brak albo nie można wyświetlić.Dziwię się ,że za takie ogłoszenie ktoś chce zapłacić.Jednym słowem -NĘDZA.

   • Nie rozumiem co Wam się podoba w nowym serwisie.
    Po kolei:

    1. filtry: np „status pojazdu” to że muszę wybrać między nie/tak i nie mogę zostawić „bez znaczenia”
    2. na liście jest mniej inf niż było
    3. jest tylko jedno zdjęcie
    4. na CAŁYM ekranie mam rozstrzelone tyle informacji:
    „Marka Honda
    Model Civic
    Rok produkcji 2006
    Przebieg 232 000 Km”

    (rozumiem, że to projektował półanalfabeta dla podobnych sobie)

    przewijam ekran i co dalej? na następnym CAŁYM ekranie:

    „Osoba prywatna KAROL
    668 Wyświetl numer ”

    5. sorry dalej nie chce mi się pisać.
    JEDYNE co jest przydatne to „opis pojazdu”

   • Otomoto w nowej wersji to porażka i strzał w stopę jak nie wrócą do starej wersji to za rok nikt już o nim nie będzie pamiętał. Niefunkcjonalny, nielogiczny, niedziałający , ogłoszenia się nie pojawiają, nieaktywują, DRAMAT . wywalić na zbity pysk odpowiedzialnych za to Współpracuję od wielu lat z tym portalem jako diler ale takiego dziadostwa nie było tu nigdy

 3. co to za syf to nowe otosroto ? Zero przejrzystości, wszystko wielkie jak dla slepca wyszukiwanie nie działa. Nieczytelne . Już tam nic nie sprzedam. Potrzebna jest nowa alternatywna strona z ogłoszeniami. No i te ceny 24 zl ? Dla kogo ?

 4. Otomoto ,to wyłudzacze pieniędzy, kłamstwem jest ,że prywatni ludzie nie odczują podwyżki- teraz za 14 dni opłata prawie 30 zł , a przed podwyżką było 9,99 więc rożnica kolosalna. Jak dla mnie to niech jeszcze raz podwyższą sobie opłaty,bo ja przenoszę się na gratkę ,która jest darmowa i też się im opłaca.
  Otomoto chwali się ,że ma 10 lat,więc niech przypomni sobie ile kosztowało ogłoszenie wtedy – ja pamiętam- 1 zł i też dało się.
  Uważam ,że na 10 lecie firmy gdyby opłaty były 10 razy wyższe /10 zł/ to byłoby to do przełknięcia , ale 30 razy wyższe.. pazerność

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...