Nowe Audi A4 B9 (2016) – zdjęcia szpiegowskie

Jeszcze w 2015 roku powinniśmy spodziewać się ogłoszenia kolejnej dużej premiery Audi. Tym razem firma z Ingolstadt zaprezentować ma nową generację swojego prawie najmniejszego sedana w palecie – modelu A4. Samochód na parę miesięcy przed premierą został uchwycony na zdjęciach podczas testów na Nurburgring. [Aktualizacja: oficjalne zdjęcia na końcu tekstu]

Audi w tym roku solidnie odświeża swoją paletę modelową. Na Poznań Motor Show 2015 odbyła się premiera nowego Audi Q7, sportowe Audi R8 również doczekało się nowej generacji. Sądzę jednak, że najważniejsza premiera Audi dopiero przed nami.

Nowe Audi A4 (B9) zostało uchwycone na zdjęciach podczas testów. Na razie maskowania są bardzo duże, ale parę detali w poniższej galerii można dostrzec:

Patrząc na samochód z profilu nie widzę większych zmian względem obecnej generacji limuzyny Audi. Również tylna klapa z delikatnie zaakcentowanym spoilerem wygląda podobnie do tego, z czym mamy do czynienia obecnie. Ciekawej jest z przodu samochodu – o nowym wzorze świateł nie będę wspominał, bo zmiany w tego elementu w A4 B9 są oczywiste. Projekt atrapy chłodnicy pokazuje jednak, że Audi wzorem swoich sportowych modeli może przenieść logo z atrapy trochę wyżej, na krawędź maski. Nie jest to jeszcze potwierdzone, jednak patrząc na kształt grilla uważam, że ciężko będzie zmieścić tam odpowiednio eksponowany znaczek.

Jeśli chodzi o silniki, to w nowym Audi A4 (B9) według doniesień powinniśmy znaleźć benzynowe motory 1,4 TFSI o zróżnicowanych mocach: 125 KM, 150 KM oraz 180 KM. Wygląda na to, że zniknie pośrednia jednostka 1,8 TSI, które dotychczas w koncernie VAG odpowiadała za wariant mocy 180 KM. Dla fanów bardziej sportowych wrażeń przygotowano motory 2,0 TFSI o dwóch wariantach mocy: 225 KM oraz 245 KM. Najmocniejsza jednostka w palecie – 3,0 TFSI V6 powinna legitymować się mocą ponad 300 koni mechanicznych.

Audi A4 B9 2016 w nadwoziu kombi

Gama silników diesla ma zaczynać się od modelu 1,6 TDI o mocy 120 KM. Silnik wysokoprężny o większej pojemności – 2,0 TDI ma mieć kilka wariantów mocy: 125 KM, 150 KM, 177 KM, 190 KM oraz 220 KM. Topowy 3,0 TDI ma legitymować się mocą 260 koni mechanicznych. Pojawić się mają również modele hybrydowe. Według doniesień najmocniejsza wersja RS4 ma zarzucić silnik V8 na rzecz podwójnie doładowanej jednostki V6.

Bardzo ciekaw jestem jak finalnie będzie prezentować się nowe Audi A4. Nie jestem miłośnikiem unifikacji stylistycznej samochodów niemieckiej marki – chociaż niewiele na to wskazuje, to liczę, że jednak trochę zmian stylistycznych będziemy mogli się doszukać. O rozwiązania technologiczne się nie martwię – Audi w modelu B9 na pewno umieści wszystko to, co ma najlepsze i co nie jest zarezerwowane dla bardziej luksusowych modeli w gamie.

Premiera nowego Audi A4 ma odbyć się przed targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie we wrześniu 2015 roku. Do sprzedaży model wejść ma najpewniej na początku 2016 roku. Wersja kombi nazywana przez Audi Avant ma zostać zaprezentowana w marcu 2016.

Zdjęcia pochodzą z serwisu WorldCarFans

AKTUALIZACJA: Mamy już oficjalne zdjęcia Audi A4 B9.

Nowe Audi A4 nie wprowadza żadnej rewolucji jeśli chodzi o stylistykę niemieckiej marki. Wygląda bardzo ładnie i dynamicznie, jednak mam wrażenie, że „już to gdzieś widziałem”. Najbardziej wyróżniają się moim zdaniem przednie paski LED – w nocy będą robić rewelacyjne wrażenie. Tak samo jak świetnie prezentuje się wnętrze. Nowoczesne, z w pełni cyfrowymi zegarami, to mi się podoba.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...