3 najciekawsze premiery Poznań Motor Show 2015

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2015 coraz bliżej. Wystawcy jak co roku dopisali, atrakcji nie powinno brakować. Ja jednak czekam w szczególności na 3 producentów i ich premiery, które odbędą się na targach w Poznaniu.

1. Arrinera Hussarya

Dla mnie bezapelacyjna gwiazda na PMS 2015. Pierwszy polski supersamochód nie miał łatwej drogi. Projekt ogłoszony został w 2011 roku, a już kilka miesięcy później pojawiły się insynuacje, że prototyp nie był samodzielną konstrukcją, a jedynie repliką (a raczej kitcarem), złożonym z części innych aut i wzorowanym na Lamborghini.

Supersamochód z Polski - Arrinera Husarya

Zarzuty te okazały się bezpodstawne, a na Poznań Motor Show Arrinera Hussarya zostanie zaprezentowana po raz pierwszy jako fizyczny, w pełni sprawny i gotowy do jazdy samochód. Model ten będzie bazą dla dwóch odmian samochodu: jednej przeznaczonej na drogi, a drugiej na tory wyścigowe. Supersamochody z Polski – to brzmi świetnie :)

2. Nowe BMW X5 M oraz BMW X6 M

BMW wraca na targi motoryzacyjne w Poznaniu i od razu przygotowuje dwa mocne uderzenia. Swoją premierę będą miały tu 2 potężne SUV’y z Bawarii – X5 M oraz X6 M. Nie będę tu wdawał się w przepisywanie szczegółowej specyfikacji technicznej. Każdy, kto widzi literę „M” i poprzedzające ją litery „BMW” wie, co oznacza taka kombinacja. Niesamowite osiągi, rewelacyjne prowadzenie, „podostrzoną” tu i ówdzie karoserię, absolutny luksus, a to wszystko połączone z komfortem, jaki oferują samochody SUV.

Gorące premiery BMW - modele X5 M oraz X6 M

Jednocześnie całe stoisko BMW na Poznań Motor Show 2015 jest dla mnie szalenie interesujące – bawarska marka była w mojej opinii największym nieobecnym dwóch poprzednich edycji targów, na których miałem okazję być osobiście. Teraz wraca i robi to w wielkim stylu, ponieważ poza wspomnianymi premierami w Poznaniu zjawią się pozostałe, niezwykle ciekawe modele z oferty Niemców, z elektrycznymi BMW i3 i BMW i8 na czele.

3. Nowe Audi Q7 (2015)

Na targach Poznań Motor Show zawsze bardzo lubiłem stoisko grupy Volkswagena. A właściwie nie stoisko, a halę, ponieważ samochody VAG również w tym roku będą miały dla siebie zarezerwowane osobne, ogromne pomieszczenie. A tam wszystko co najlepsze, samochody: Porsche, Seat, Skoda, Volkswagen oraz właśnie Audi. I premiera nowego modelu Q7.

Na Poznań Motor Show premierę będzie miało nowe Audi Q7 (2015)

Pierwsza generacja największego SUVa od Audi produkowana jest od 2005 roku. We współczesnej, gnającej na łeb na szyję motoryzacji jest to wręcz epoka i niestety po Q7 było to już widać – był to oczywiście wciąż ładny i wyjątkowo luksusowy samochód, jednak nawet na tle pozostałych aut w ofercie Audi widać było, że mamy tu do czynienia z leciwą konstrukcją (zwłaszcza dawało się to zauważyć we wnętrzu auta).

Teraz sytuacja ulegnie zmianie. Nowe Audi ma być lżejsze, czerpać garściami z najnowocześniejszych technologii, a w przyszłości ma być również bardziej zielone, dzięki planom wprowadzenia na rynek odmiany Audi Q7 e-Tron Quattro, która będzie pierwszą hybrydą typu plug-in z silnikiem diesla w ofercie tego producenta.

Tak było rok temu:

To nie wszystkie atrakcje Poznań Motor Show 2015

Z listami „Top 3” tak już jest, że wszystkiego co się chce nie można na nich umieścić. Dlatego wymienię jeszcze pokrótce pozostałych producentów, wydarzenia i stoiska, których ciężkim grzechem byłoby nie odwiedzić podczas wizyty w Poznaniu.

Rzeczy, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę:

  • Premiera marki DS.
  • Debiut samochodów McLaren w Polsce (650S i 650S Spider)
  • Premiera Jaguara XE
  • Stoisko, na którym pojawi się Aston Martin V12 Vantage S
  • Debiut Land Rovera Discovery Sport
  • Jak zawsze wypasione stoisko Mercedesa
  • Polska premiera Renault Kadjar i Espace

Wspominałem wcześniej o 7 powodach, dla których warto być na tegorocznym salonie samochodowym w Poznaniu. Jeśli dodamy do tego wszystko to, co napisałem powyżej, to PMS 2015 naprawdę będzie wspaniałym świętem motoryzacji w Polsce. W weekend 9-12 kwietnia będzie się wiele działo, a o najciekawszych rzeczach na pewno przeczytacie w mojej relacji na Autoblog24 :)

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...