Wiemy kiedy odbędzie się Poznań Motor Show 2016, a ja mam 3 życzenia względem kolejnej edycji targów

Ledwo zdążył opaść kurz po targach motoryzacyjnych w Poznaniu z roku 2015, a już możemy zaznaczać w kalendarzach na przyszły rok termin, w którym warto będzie wybrać się do stolicy Wielkopolski. A ja z kolei mam 3 elementy, które chciałbym, aby były obecne podczas mojej wizyty na Poznań Motor Show 2016.

Jak informują Międzynarodowe Targi Poznańskie kolejna edycja – Poznań Motor Show 2016 – odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia 2016 roku. A oto rzeczy, które chciałbym na niej zobaczyć:

Na Poznań Motor Show 2015 można spotkać piękne samochody

1. Najpiękniejsze samochody

Tutaj życzę sobie przede wszystkim utrzymania trendu, jaki dostrzegam w ostatnich latach. Na Poznań Motor Show pojawia się coraz więcej producentów samochodów (np. w 2015 roku znaczący był powrót BMW), a już obecni jeszcze „dopakowują” swoje stoiska kolejnymi świetnymi samochodami.

To mi się bardzo podoba, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie – obojętnie czy lubi małe samochody miejskie, czy jest fanem samochodów sportowych. Liczę zatem, że następnym razem atrakcji motoryzacyjnych będzie jeszcze więcej.

Hala wystawiennicza na Poznań Motor Show

2. Utrzymanie klimatu

Bardzo lubię to uczucie, gdy przekraczam progi którejś z hal wystawienniczych i moim oczom ukazuje się wręcz ziemia obiecana dla każdego fana motoryzacji. Masa samochodów, z których część to auta, które normalnie ciężko jest nawet spotkać na ulicy. A tutaj można do większości z nich wsiąść.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu to również atrakcje poza samochodami – piękne hostessy na każdym kroku, prezentacje samochodów, pokazy drifterów, prezentacja nowych rozwiązań technologicznych w motoryzacji – to wszystko robi świetne wrażenie

Na Poznań Motor Show 2013 miała miejsce premiera Jaugara F-Type

3. Światową premierę

Zdaję sobie sprawę, że to życzenie nie będzie łatwe do zrealizowania. Jednak po cichu liczę, że któryś z producentów dostrzeże rosnącą rangę polskich targów i na Poznań Motor Show 2016 przeprowadzi światową premierę jakiegoś modelu samochodu. To ekstremalnie podbiłoby znaczenie tej imprezy i byłoby wyjątkowo ciekawym doświadczeniem. Bo polskie premiery samochodów, które znamy już z debiutów na innych targach są fajne, jednocześnie pierwsza na świecie prezentacja zupełnie nowego modelu – to już zupełnie inny ciężar gatunkowy.

Jeśli chodzi o punkty 1 i 2 to jestem pewny, że targi motoryzacyjne w Poznaniu 2016 nie zawiodą. W kwestii „trójki” – mam nadzieję, że coś takiego będzie miało miejsce. Ale nawet jeśli nie, to w połowie kwietnia 2016 roku zdecydowanie warto będzie odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie… :)

Jak było na Poznań Motor Show 2016? Zobacz relację i zdjęcia z targów.

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...