Efektowny wypadek na torze wyścigowym w zwolnionym tempie (slow motion) – ten materiał wideo robi ogromne wrażenie

Zazwyczaj wypadki w sportach motorowych są równie spektakularne, co gwałtowane. Sekunda, dwie i jest po wszystkim, na trasie stoi już uszkodzony pojazd do którego zmierzają ekipy ratunkowe. Jednak dzięki upowszechnianiu się na torach wyścigowych kamer slow motion możemy ze szczegółami i w zwolnionym tempie oglądać zdarzenia na torze. Takie, jak w australijskiej serii Dunlop V8 Supercars Development.

Wypadek ten oglądany w zwolnionym tempie wygląda niesamowicie i trochę nierealnie. Wydaje się bowiem człowiekowi, że przecież samochód zaraz się zatrzyma i do żadnego kontaktu z bandą nie dojdzie. A później przypomina sobie, że przecież materiał jest wielokrotnie zwolniony. Jednocześnie widać każdy szczegół, moment w którym dało się jeszcze uratować samochód, oraz moment od którego kierowca jest – jak trafnie powiedział komentator – już tylko pasażerem. Wideo poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=_536yw9f3x4

Kraksy są nieodłączną częścią sportów motorowych. Dzięki rozwojowi technologii możemy przyglądać się im coraz dokładniej i na mnie tego typu materiały robią duże wrażenie. Mimo, że oglądając sporty motorowe wcale nie czekam i nie obstawiam który z kierowców pierwszy się rozbije ;)

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Alfa Romeo Tonale 1.5 160+20 KM Edizione Speciale – TEST

Alfa Romeo od długiego czasu nie wypuściła na rynek żadnego nowego modelu. Jej Giulia i Stelvio to samochody wyjątkowe,...