Nowy Lexus RX (2016) według zdjęcia wyciągniętego z zapowiedzi wideo upodobni się do… BMW X6?

Obecne wcielenie Lexusa RX, czyli największego modelu w gamie japońskiego producenta jest z nami już od 2008 roku. Najwyższy zatem czas na nadejście następcy – nowa generacja ma zostać przedstawiona podczas New York International Auto Show. Zapowiedź w formie wideo pokazana przez Lexusa skłania do zastanowienia się w jakim kierunku poszli Japończycy projektując swojego flagowego SUV’a.

IV generacja Lexusa RX ujawniona zostanie światu 1 kwietnia. Na chwilę obecną Lexus udostępnił taki oto zwiastun:

Osoby zajmujące się marketingiem marki Lexus wyraźnie nie chciały psuć niespodzianki zwiedzającym podczas Targów Motoryzacyjnych Nowy Jork 2015. W ciągu 25 sekund trailera mamy bowiem sporo ujęć rzeczy, które nowym RX-em zdecydowanie nie są, a sam samochód doczekał się jedynie drobnej migawki, podczas której widać boczną część jego nadwozia. To jednak wystarczyło, aby zwrócić moją uwagę. Przyjrzyjmy się skrawkowi karoserii, który został pokazany (zdjęcie rozjaśniłem, aby pokazać więcej detali):

Rozjaśnione zdjęcie przedstawiające zapowiedź Lexusa RX (2016)

Osobiście linia przedstawiona na tym zdjęciu nie przypomina mi klasycznej bryły SUV’a. Opadający dach sprawia, że bardziej doszukiwałbym się tu podobieństw do nadwozia typu SAC, czyli Sport Activity Coupe – terminu, wprowadzonego przez BMW przy okazji debiutu modelu X6 pierwszej generacji. Jednak zdjęcia szpiegowskie Lexusa RX 4 generacji wskazują, że aż takiej rewolucji nie mamy co się spodziewać:

Odpowiedź na pytanie jak ostatecznie będzie wyglądał nowy Lexus RX (2016) poznamy już niebawem i na pewno będziecie mogli przeczytać o tym na Autoblog24 :)

Zdjęcia szpiegowskie: MotorTrend

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...