Nowe Porsche Panamera (2016) – informacje i zdjęcia szpiegowskie. II generacja tego modelu będzie znacznie zgrabniejsza od poprzednika?

Co wyobrażamy sobie myśląc o Porsche? Bez dwóch zdań w głowie pojawiają się obrazy przedstawiające sportowe, luksusowe, dwudrzwiowe nadwozie o charakterystycznym „garbusowatym” kształcie. Od paru lat jednak firma ze Stuttgartu eksperymentuje z bryłami samochodów Porsche, co wzbudza zniesmaczenie wielu fanów marki, jednak powoduje, że w Excelu księgowych firmy jest sporo zielonego koloru. Potwierdza to ogłoszenie daty premiery II generacji Porsche Panamery.

Zobacz nowe zdjęcia wnętrza i nadwozia bez niemal żadnych maskowań na końcu wpisu.

Porsche Panamera, po Cayenne w dieslu, jest chyba największą profanacja w oczach purystów tej marki. Jednak realia rynkowe są bezlitosne – wiele osób ma pieniądze, aby kupić Porsche. Ma również ochotę na zakup auta ze Stuttgartu. Nie ma jednak potrzeby posiadania niepraktycznego samochodu sportowego. Dla takich klientów Cayenne, czy właśnie Panamera to idealne alternatywy dla bardziej „pospolitych” marek premium pokroju BMW, czy Mercedesa.

I generacja Porsche Panamera nie jest najpiękniejszym samochodem

Przyznam się, że z oceną obecnej generacji Panamery mam pewien problem. Nie miałem okazji nigdy się nią przejechać, więc nie wiem jak jeździ, jednak domyślam się, że świetnie. Miałem okazję zobaczyć ją na ulicy i wiem, że z profilu wygląda pokracznie. Miałem okazję posiedzieć w niej trochę i wiem, że środek ma rewelacyjny, utrzymany w sportowym duchu i doskonale wykonany.

Czy jednak wydając setki tysięcy złotych nie powinniśmy oczekiwać auta doskonałego pod każdym względem? Tu leży przyczyna moich mieszanych uczuć dotyczących I generacji tego modelu. W przypadku drugiej wątpliwości mogą zostać zmniejszone.

Porsche Panamera II generacji – co o nim wiemy?

Wszystko za sprawą zdjęć szpiegowskich, które przedstawiają nowe Porsche Panamera podczas testów na torze Nurburgring. Maskowania nie są bardzo duże i pozwalają wysnuć pierwsze wnioski na temat wyglądu nowego Porsche. Pierwsze przemyślenie: nie będziemy mieli do czynienia ze stylistycznym trzęsieniem ziemi, bo bryła jest zbliżona do tego, co znamy obecnie. Ale…

…nie jest identyczna. Z tego co widać na spyshotach linia boczna, czyli największy mankament obecnej Panamery, została poprawiona, przez co samochód zyskał na smukłości i nie jest taki niezgrabny, jak poprzednik. Pokazuje to przygotowane przeze mnie porównanie:

Porsche Panamera - porównanie nowej generacji ze starym modelem

Wiemy również, że Porsche Panamera 2 generacji powinno być lżejsze, niż obecna generacja za sprawą zastosowania nadwozia wykonane z aluminium. Ma to pozwolić na zejście poniżej granicy 2 ton. Jeśli chodzi o silniki, to powinniśmy mieć do wyboru zarówno mniejsze jednostki V6, jak i topową V8. Wszystkie jednostki będą wyposażone w turbosprężarkę.

Nowe Porsche Panamera będzie miało swoją premierę w drugiej połowie 2016 roku.

Zdjęcia szpiegowskie: AutoExpress

[AKTUALIZACJA]

Wnętrze II generacji Porsche Panamera zostało sfotografowane praktycznie bez żadnych maskowań. Zdjęcie znajduje się poniżej. To, co najbardziej rzuca się w oczy to znaczna redukcja liczby przycisków, co wypada zaliczyć zdecydowanie na plus.

Porsche Panamera - wnętrze (2 generacja)

Portal Motor.es przedstawił zdjęcia szpiegowskie niemal bez maskowań. Samochód wygląda na nich znacznie zgrabniej niż obecna generacja Panamery.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 126 KM Executive Sport Line

Honda Civic X generacji w 2020 roku przeszła delikatny lifting, który uporządkował wersje wyposażeniowe tego modelu i...

Opel Grandland X Hybrid4 300 KM Ultimate – TEST

Grandland X dotychczas występował w wersjach wyłącznie spalinowych - jako benzyna lub diesel. W 2020 roku jego paleta układów napędowych została rozszerzona...

Alkomat AlcoSense Elite 3 – TEST

Oszczędzanie przy kupnie alkomatu może mieć opłakane skutki. Z drugiej jednak strony osoby nie imprezujące non-stop nie potrzebują tego urządzenia tak często,...

Mercedes GLA 200 – TEST

Druga generacja Mercedesa GLA debiutowała w Polsce w 2020 roku, przynosząc spore zmiany w charakterze tego modelu. Pierwsze wcielenie tego auta było...

Mitsubishi Space Star 1.2 80 KM InSport – TEST

Space Star to jedno z najmniejszych i najtańszych aut na rynku, którego obecna generacja jest na nim już od kilku lat. Aby...