Luksusowy Mercedes w nadwoziu pickup w 2020 roku? To nie świętokradztwo, a świetny pomysł

Jeśli jeszcze kilkanaście lat temu ktoś prorokowałby, że Mercedes stworzy pickupa, to wielu miłośników marki skierowałoby go od razu do miejsca, gdzie w większości pomieszczeń nie występują klamki. Czasy się jednak zmieniają, Mercedes zapowiada stworzenie takiego samochodu do 2020 roku, a ja uważam, że to doskonały pomysł patrząc na to, czym obecnie są pickupy.

Bo funkcja i charakter pickupów coraz bardziej ewoluuje. Kiedyś były to samochody typowo użytkowe – kupowane jako woły robocze, siermiężne w środku, ze szczątkowym wyposażeniem. Obecnie samochody te stają się coraz bardziej cywilizowane. Pickupy, jakimi miałem okazję pojeździć dłużej – Toyota Hilux, czy SsangYong Actyon Sports – spokojnie mogłyby pełnić funkcję samochodu uniwersalnego, do stosowania na co dzień. Oczywiście przez swoje gabaryty oraz charakter przestrzeni bagażowej w niektórych środowiskach sprawdzą się gorzej, niż mniejsze osobówki (np. w mieście), jednak pod względem komfortu jazdy, czy projektu wnętrza – niewiele im ustępują.

Mercedes G63 AMG 6x6 to naprawdę ekstremalny samochód

Jednak wciąż na europejskim rynku nie ma czegoś takiego jak pickup klasy premium (chyba, że zaliczymy do tego grona Mercedesa G63 AMG 6×6, ale to już trochę naciągane :) ). I tutaj swojej szansy upatruje Mercedes. Wiele osób, które mieszka np. poza terenem zabudowanym może preferować pickupy i doceniać ich dobre właściwości terenowe, czy możliwość przewiezienia „na pace” rzeczy, których do zwykłego samochodu osobowego w życiu nie dałoby się włożyć. Jednocześnie chcą podróżować w luksusie, co zapewnia znaczek Mercedesa na masce.

Dlatego sądzę, że Mercedes poszedł w bardzo dobrym kierunku i na brak zainteresowania wśród klientów nie będzie narzekać. Zwłaszcza, jeśli auto będzie tak ładne jak przedstawia to pierwsze zdjęcie (szkic koncepcyjny) tego samochodu.

Pickup Mercedesa poza Europą, ma być oferowany w Afryce, Ameryce Południowej i Australii. Premiera w królestwie pickupów – USA – nie jest jeszcze przesądzona.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...