Super hity z GTA: Vice City – Najlepsza muzyka do samochodu #9

Ścieżka dźwiękowa – tym również można wyróżnić się w świecie gier. Takim tokiem rozumowania poszło Rockstar Games tworząc soundtrack do Grand Theft Auto: Vice City w 2002 roku. Dzisiaj wybrałem nie 3, a 7 utworów z wirtualnego Miami, które dla mnie stały się wizytówkami Vice City, a przy okazji są rewelacyjne do słuchania w samochodzie.

W przypadku obcowania z TAKĄ ścieżką dźwiękową nie mogłem poprzestać na 3 utworach. Soundtrack w grze jest tak doskonały i zróżnicowany, że spokojnie można by przygotować zestawienie składające się z jeszcze większej ilości utworów. Uznałem jednak, że 7 będzie złotym środkiem. Zapraszam zatem na listę przebojów, które najbardziej zapadły mi w pamięci po mojej przygodzie w słonecznym Vice City.

1. Jan Hammer – Crockett’s Theme

Dla mnie utwór, który definiuje cały soundtrack z Vice City. Idealnie pasował do przejażdżek wzdłuż plaży o zachodzie słońca w grze, doskonale sprawdza się również podczas jazdy w „prawdziwym świecie”.

2. Iron Maiden – 2 Minutes to Midnight

Idealna rockowa propozycja na trochę ostrzejszą jazdę.

3. Toto – Africa

Jeden z bardziej klimatycznych przebojów na ścieżce dźwiękowej Vice City. To właśnie dzięki tej grze się o nim dowiedziałem i lubię posłuchać go do dnia dzisiejszego.

4. Blondie – Atomic

5. Foreigner – Waiting for a Girl Like You

6. Laura Branigan – Self Control

https://www.youtube.com/watch?v=p8-pP4VboBk

7. The Buggles – Video Killed the Radio Star

Od premiery GTA: Vice City minęło już kilkanaście lat i mijający czas zatarł trochę moje wspomnienia o ścieżce dźwiękowej z tej gry. Pamiętałem, że bardzo mi się podobała, ale dobrze kojarzyłem raptem kilka-kilkanaście utworów. Teraz, gdy zwróciłem uwagę jak wygląda cała playlista przygotowana przez twórców ze studia Rockstar jeszcze bardziej zrozumiałem, czemu soundtrack z Grand Theft Auto: Vice City stał się kultowy. Tak idealnie pasujące ścieżki dźwiękowe do gier rzadko się zdarzają.

A kolejne notowanie już w poniedziałek 23 marca. Stay tuned… ;)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...