Top Gear seria 22 odcinek 5 – półmetek sezonu już niedługo na BBC Brit HD. Zapraszam na zapowiedź i zwiastun nowego odcinka

22 sezon Top Gear powoli zbliża się do półmetka. Atrakcje, jakie przygotowała ekipa Top Gear w odcinku S22E05 znowu wyglądają bardzo ciekawie, a fani sportowych samochodów nie będą mogli narzekać. Zapraszam na prezentację punktów programu i zwiastun nowego odcinka.

W 5 odcinku 22 serii Top Gear zabraknie jednego, angażującego wszystkich prezenterów wyzwania. Będą oni realizować swoje punkty programu pojedynczo. Kto czym się zajmie?

Historia marki Peugeot w Top Gear

Jeremy Clarkson: historia Peugeot

Top Gear znany jest z tego, że naśmiewa się z kierowców Peugeotów. Idealnie widać to było chociażby pod koniec odcinka 22×03, kiedy to na drodze pojawia się niefrasobliwy Peugeot 406. Jeremy przyjrzy się w nowym odcinku historii francuskiej marki, która sięga 1891 roku. Patrząc na zwiastun – zabawnych i osobliwych zdarzeń nie powinno brakować, z pożarem samochodów włącznie.

James May: test Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari – gdy pierwszy raz usłyszałem tę nazwę myślałem, że mam do czynienia z pomyłką. Współczuję PR-owcom włoskiego producenta super samochodów, bo nazwa ta zwyczajnie jest mało wyszukana i ciekawa.

Ferrari LaFerrari - samochód ten doczeka się testu w nowym odcinku Top Gear

W przeciwieństwie do samochodu. Ferrari LaFerrari wyposażony jest w silnik spalinowy V12 o pojemności 6,3 litra oraz mocy 800 KM. Do tego na pokładzie znajduje się silnik elektryczny, który dodaje 163 konie mechaniczne. Łącznie do dyspozycji kierowcy jest niemal 1000 KM, co jest wręcz niewyobrażalną mocą.

Równie niewyobrażalne są skutki takich pokładów mocy – sprint do setki w mniej niż 2,7 sekundy, przyspieszenie do 300 km/h w 15 sekund i prędkość maksymalna 390 km/h. Taką moc James będzie mógł ujarzmiać podróżując po urokliwych włoskich wzgórzach. I gdzie tu sprawiedliwość? ;)

Porsche Cayman GTS vs Chevrolet Corvette - ciekawy pojedynek w nowym odcinku Top Gear

Richard Hammond: test Chevrolet Corvette vs Porsche Cayman GTS

Richard z kolei zostaje w Wielkiej Brytanii, gdzie na torze Top Gear porówna ze sobą dwa sportowe samochody – nowy model Corvette i najmocniejszą odmianę Porsche Cayman – GTS. Oba samochody niespecjalnie mnie ekscytują (chociaż gdyby ktoś dał mi kluczyki – do śmieci bym nie wyrzucił), jednak jestem przekonany, że Hammond tak poprowadzi test, że nie będziemy się nudzić.

Kiedy i gdzie oglądać?

Premiera odcinka 22×05 Top Gear będzie miała miejsce w niedzielę 22 lutego o godzinie 21:00 w BBC Brit, oraz dla miłośników jakości 720p lub 1080i w BBC Brit HD. Zapisujemy sobie zatem tę datę w kalendarzu i czekamy :)

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...