Top Gear – 4 odcinek 22 serii już w niedzielę 15 lutego w BBC Brit HD. A w nim masa atrakcji i przede wszystkim świetnych samochodów!

Już w niedzielę czeka na nas kolejny odcinek nowej serii Top Gear. Tym razem twórcy przygotowali dla nas typowo motoryzacyjny show, gdzie samochody grać będą główną rolę. I nie będą to byle jakie samochody. Czego możemy spodziewać się po nowym odcinku Top Gear?

Ostatni odcinek upłynął pod znakiem wygłupów. Przerobienie przez Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya oraz Richarda Hammonda samochodów na ambulanse było naprawdę świetne. Aby zachować jednak odpowiedni balans w nowym odcinku – S22E04 – twórcy postawili na samochody. Jakie testy (i nie tylko) przeprowadzi trójka prowadzących?

Test BMW i8 w najnowszym odcinku Top Gear

Test samochodu: BMW i8

Na ten test w nowym odcinku Top Gear czekam najbardziej, ponieważ BMW i8 to wyjątkowy samochód elektryczny. Przywykliśmy, że „elektryki” to małe, kwadratowe, brzydkie auta dla osób, które mają do pracy 10 kilometrów i garaż, w którym ładują swoje wozy. Samochody elektryczne mają wciąż wiele ograniczeń, jednak takie konstrukcje jak BMW i8 pokazują, że auta tego typu mogą być fascynujące i piękne. Przejażdżka i8 byłaby dla mnie zdecydowanie większą przyjemnością niż jazda tradycyjnym Porsche 911, czy Audi R8 (oczywiście przy założeniu, że mógłbym się przejechać całą trójką ;) ). Miałem okazję jeździć mniejszym bratem testowanego BMW – modelem i3. Wrażenia, jakie zapewnia bezgłośne, płynne przyspieszanie są wręcz nie do opisania słowami. A silnik elektryczny wraz ze wspomagającym spalinowym w BMW i8 mają moc 362 KM, ponad dwa razy więcej niż w BMW i3…

Kolejny test w Top Gear - tym razem BMW M4

Test samochodu: BMW M4

O ile w przypadku BMW i8 możemy mówić o przyszłości, o tyle w przypadku BMW M4 o teraźniejszości. Sześciocylindrowy silnik o pojemności 3 litrów, 431 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h w 4,4 sekundy. Nie jest to tak ekscytujący samochód jak i8, ale jakby ktoś dał mi kluczyki do niego, to zachowywałbym się niczym Gollum we Władcy Pierścieni…my precious ;)

Mercedes-AMG GT również doczekał się testu w Top Gear

Test samochodu: Mercedes-AMG GT

Następca modelu Mercedes SLS-AMG zadebiutował na rynku pod koniec 2014 roku. Klasyczny przedstawiciel gatunku super samochodów. Wejście w posiadanie takiego monstrum z silnikiem V8 będzie wiąże się z uszczupleniem stanu konta o minimum 552 500 zł.

Land Rover Defender - koniec legendy po 67 latach

Wyzwanie: hołd dla Land Rovera Defender

Mało jest samochodów, które niejako definiują swoją klasę. Ale parę jest i Land Rover Defender zalicza się do tego grona. Ten brytyjski samochód terenowy jest na rynku od 67 lat i pokazuje innym producentom jak powinien wyglądać prawdziwy wóz do off-roadu. To auto, przy którym SUVy uciekają z krzykiem, a Toyota Land Cruiser z pokorą chyli czoło. Land Rover podjął decyzję, że w grudniu 2015 zakończy się produkcja tego modelu, przez co specjalny materiał przygotowany przez Top Gear jest jak najbardziej na miejscu. Jego kulminacyjnym momentem będzie…wjazd samochodu z Richarem Hammondem na pokładzie na szczyt niemal pionowej tamy. Będzie się działo.

Gdzie oglądać i kiedy?

Nie pytam „czy warto oglądać?”, bo jak sądzę powyższe przedstawienie punktów programu powinno przekonać każdego, że nowy odcinek Top Gear – S22E04 – po prostu trzeba obejrzeć. Doprecyzowuję zatem gdzie i kiedy. Niedziela, 15 luty 2015 r., godzina 21:00 – wtedy każdy fan motoryzacji powinien usiąść przed telewizorem. Top Gear oglądać można w Polsce na antenie BBC Brit, oraz BBC Brit HD (tam dostępna będzie jakość 720p, albo 1080i – w zależności od ustawień dekodera). Ja już się nie mogę doczekać, zwłaszcza, że Top Gear w Polsce pokazywane jest w końcu tak, jak należy.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...