Opinia o Top Gear S22E02 – Australia, BMW, Bentley i Nissan, czego chcieć więcej?

Zazwyczaj wyprawy ekipy Top Gear w niezbyt przyjazne zakątki świata wiążą się z trójką prezenterów podróżującą starymi, używanymi samochodami, które ciągle się psują i pod koniec tylko *trochę* przypominają wersje fabryczne. Tym razem jednak było inaczej, co w połączeniu z miejscem, do którego Top Gear się udało zaowocowało czymś niezwykłym.

Top Gear wraz z odcinkiem S22E01 pokazało, że jest w formie. Że mimo tego, że na głowie Jeremy’ego oraz Jamesa (u Richarda specjalnie jeszcze ich nie widać) znaleźć można coraz więcej siwych włosów, to siła z jaką oddziałują oni na widzów w żaden nie słabnie.

Drag race: Nisssan GT-R, BMW M6, Bentley Continental GT

Jak zawsze ostrzegam o spoilerach z dalszej części tekstu

Drugi odcinek tylko to potwierdził. Tym razem trio postanowiło sprawdzić jak współczesne, naszpikowane elektroniką samochody radzą sobie w trudnych warunkach. Idealnym miejscem na weryfikację okazała się Australia. A samochody? Miały być nowe. I były. Nie były to jednak miejskie hatchbacki, ani SUVy. Jeremy zasiadł za kierownicą BMW M6, James Nissana GT-R, a Richard żółtego Bentleya Continentala GT.

W tych samochodach naprawdę jest co się psuć. Jeździłem paroma nowymi BMW – ilość elektroniki zawartej na pokładzie jest wręcz onieśmielająca. Każdy Twój ruch śledzi dziesięć różnych czujników, procesorów, komputerów.

Jeremy Clarkson w BMW M6

Zaganianie bydła

Wyzwanie, jakie postawili producenci ekipie Top Gear jest jednym z bardziej niedorzecznych w historii programu. Nie twierdzę, że jest złe, jest po prostu dziwne. Tak na pierwszy rzut oka: jedziemy kilkaset (tysięcy? Nie zostało sprecyzowane) aby zaganiać krowy samochodami. Ojej.

Jednak w tym odcinku nie cel, a sama podróż jest najważniejsza. W trakcie jej trwania australijskie pustkowia ukazały całe swoje piękno. Polecam oglądanie Top Gear S22E01 w HD: 720p albo 1080i. Widoki, zwłaszcza o zachodzie słońca naprawdę robią wrażenie.

Prawdziwą perełką była jednak kopalnia żelaza. Ogromna, monumentalna dziura w ziemi, która ekipie Top Gear posłużyła za trasę odcinka specjalnego. To był jeden z lepszych fragmentów Top Gear jaki widziałem w swoim życiu – zwłaszcza przejazd australijskiego kuzyna Stiga w akompaniamencie muzyki Midnight Oil – Beds Are Burining.

Ekipa Top Gear zabrała się za zaganianie krów

Sam finał – zaganianie krów i zabawa w kowbojów też był całkiem przyjemny. Co dobre nie przeszkadzały mi też żarty. Jeremy oczywiście zawsze się wygłupiał, chociażby gdy zaopatrzył się w miny przeciwpiechotne Claymore aby ochronić się przed dzikimi zwierzętami. Fajny pomysł, niewymuszony, podobnie jak inne drobne dowcipy.

Podsumowanie

Top Gear S22E02 był niemal odcinkiem specjalnym. Nie mieliśmy tu newsów, ani testu torowego. Był jedynie wywiad z Kieferem Sutherlandem. Jednak przez niemal 50 minut oglądania w żaden sposób się nie nudziłem. Krajobrazy były piękne, tak jak samochody, podróż była ciekawa i urozmaicona.

Mam nadzieję, że sezon 22 Top Gear nie wyhamuje w kolejnych tygodniach. Na razie dostaliśmy perełkę. W mojej opinii jeden z lepszych odcinków Top Gear w ogóle. Brawo!

Ocena: 9,5/10

3 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...