Stig z Top Gear ma swój własny kanał na YouTube!

Niektórzy mówią, że ma kanał na YouTube…i mają rację. Stig, równie legendarny co tajemniczy kierowca testowy w programie Top Gear ma swój kanał na YouTube! Oby BBC nie zmarnowało potencjału tego projektu.

Niewiele jest postaci w telewizji które budzą tak powszechną sympatię co Stig. Można nie był fanem Jeremy’ego Clarksona, można nie przepadać za stylem James’a Maya, czy Richarda Hammonda. Ale czy można nie lubić milczącego kierowcy w białym kombinezonie? Ja się jeszcze z taką sytuacją nie spotkałem.

Wraz z premierą 22 sezonu Top Gear Stig doczekał się swojego kanału na YouTube. Jego potencjał jest niesamowity, bo przecież praktycznie każdy film o Stigu ma szanse stać się internetowym przebojem. Wykreowany przez ekipę Top Gear obraz ich kierowcy wyścigowego sprawi, że nawet najbardziej prozaiczna sytuacja może przemienić się w coś śmiesznego i wyjątkowego.

Dlatego z pewnym niepokojem widzę listę filmów, która na kanale się pojawiła. YouTube Stiga zawiera obecnie jedynie 4 filmy. Dwa „zajawkowe”, promujące kanał, oraz dwa z przejazdów Stiga po torze. W obu przypadkach zasiadał on w Lamborghini, jednak w jednym przypadku przejazd jest wyjątkowo stary, pochodzący najpewniej z roku 2007. Kolejny film to „hot lap” przejechany Lamborghini Huracan w 1 odcinku 22 sezonu Top Gear (w formie onboardu, czy jak to nazwano „StigCam”).

Przejazd Murcielago jest wrzucony trochę na siłę (tym bardziej, że jest to po prostu wycięty fragment z archiwum programu). Ostatni film ma sens. Świetnie jest oglądać „od kuchni” jak Stig robi okrążenie w samochodach, które znamy z odcinków Top Gear. Zupełnie inaczej odbiera się taki przejazd z kamerą umieszczoną w środku. Dodatkowo widzimy, że Stig wcale nie jeździ z muzyką sączącą się w radiu :) Liczę na więcej tego typu materiałów. Kiedy, jak nie teraz można wypromować kanał na YouTube nadwornego kierowcy Top Gear?

Dlatego osobiście dałem „suba” i oczekuję na więcej. Wiem, że w BBC mają umiejętności aby stworzyć prawdziwą perełkę na tym kanale. Oby tylko skorzystali z okazji.

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...