Nowa Skoda Superb (2015) – pierwsze zdjęcia i informacje. Przyznaję, tego się po Czechach nie spodziewałem

Skoda Superb to bardzo ciekawy samochód. Oferuje rewelacyjną ilość miejsca w kabinie, co zwłaszcza czuć w tylnym rzędzie siedzeń. Poza tym jest komfortowy, rozsądnie wyceniony, oraz ładny…ale dla mnie tylko w nadwoziu kombi, bo sedan z boku ze zgrabnością ma wyraźnie nie po drodze. Teraz jednak zapowiedziana została nowa generacja Skody Superb. I sądzę, że może ona sporo namieszać w sposobie, w jaki postrzegamy czeską markę.

Po co kupuje się Skodę? Z rozsądku, albo dlatego, że nie stać kogoś na Volkswagena. Tak jeszcze jakiś czas temu można było charakteryzować proces zakupu samochodów z Mlada Boleslav. Ale to już przeszłość – obecne poczynania Skody pokazują, że marka ta nie musi być ani kupowana z powodów oszczędnościowych (miałem okazję jeździć jakiś czas temu Octavią, która kosztowała 150 000 zł, a jeszcze trochę brakowało jej do maksymalnego poziomu wyposażenia), ani bez obecności większych emocji.

Nowa generacja Skody Superb - zdjęcie z tyłu

Nowa Skoda Superb, która do salonów wjedzie w 2015 roku absolutnie mnie urzekła. Producent udostępnił pierwsze zdjęcia, z których śmiało można wywnioskować jedno – to będzie piękny samochód, który zapewne zapoczątkuje nowy rozdział jeśli chodzi o stylistykę Skody. Obojętnie z której strony na niego nie spojrzymy, to spokojnie znajdziemy detal, który urzeknie fana motoryzacji. Z tyłu widzimy efektowne, zachodzące na tylne nadkola światła LED. Z boku mamy rewelacyjne przetłoczenie biegnące od tylnej klapy, a kończące się na masce. Z przodu z kolei widzimy regularne i ostre linie, które przez długi czas się nie zestarzeją i nie opatrzą.

To zupełne przeciwieństwo tego, z czym mieliśmy do czynienia w starym Superbie, gdzie dominowały obłości i stonowane linie nadwozia. Nowa Skoda Superb wygląda tak agresywnie, że gdyby zakleić znaczek to jak sądzę mało osób zorientowałoby się, że może być to projekt kojarzonej ze spokojem i rozsądkiem czeskiej marki. Samochód również sprawia wrażenie bardziej dojrzałego.

Bok nowej generacji Skody Superb jest wyjątkowo zgrabny

Skoda ponadto chwali się, że w środku znajdzie się dużo przestrzeni dla pasażerów oraz zmyślne, ergonomiczne rozwiązania. Patrząc na starego Superba i na to ile oferuje miejsca, oraz jak intuicyjna jest jego obsługa – wierzę im w 100%. Na potwierdzenie zapowiedzi Czechów warto wspomnieć, że nowy Superb urósł. Z długością nadwozia wynoszącą 4,86 m zrównał się on z Mercedesem Klasy E (W212).

Poznaliśmy też paletę silników i mam złą wiadomość dla fanów motoru V6 w starym Superbie – znika on niestety z oferty. Najmocniejsze jednostki w palecie oparte będą o czterocylindowe silniki TSI, z wersją dwulitrową o mocy 280 KM na czele.

Agresywny grill w nowej Skodzie Superb

Jeszcze więcej o nowej limuzynie Skody powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce, na targach Geneva Motor Show 2015. Bardzo ciekaw jestem jak kształtować się będą ceny Skody Superb. O tym przekonamy się za jakiś czas, a na razie możemy raczyć się zdjęciami naprawdę urodziwego samochodu.

3 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Volkswagen ID 4 77 kWh 204 KM Performance Pro – TEST

Volkswagen na początku wprowadzania swoich elektrycznych samochodów na rynek nie eksperymentował, tylko postawił na najmodniejsze obecnie crossovery. ID 4...