James May – czy Ty też zauważyłeś jego osobliwe buty w nowej serii Top Gear?

Nowa seria Top Gear to piękne samochody, duże prędkości, ciekawe wyzwania. Jest jednak jeszcze jedna (j^4) rzecz, która zwróciła moją uwagę i będzie pewnie jednym z drobiazgów, które z sezonu 22 Top Gear zapamiętam. Chodzi o…obuwie Jamesa.

Temat może wydaje się mało poważny, jednak postanowiłem poważnie do niego podejść i przeprowadzić 7-minutowe dziennikarskie śledztwo :) Zajrzałem do swojego archiwum odcinków Top Gear. Oto jak kształtowały się buty, które James May miał na sobie w pierwszych 4 odcinkach.

Inauguracja nowego sezonu Top Gear - wyścig miejskiZbliżenie na buty Jamesa MayaNowa seria Top Gear - aktualnościMercedes-AMG GT w studio Top Gear

Wyraźnie coś jest na rzeczy – tego typu młodzieżowe, sportowe, intensywnie kolorowe buty pojawiają się w każdym odcinku. W S22E02 nawet pod koniec Richard sobie z nich żartuje twierdząc, że James wygląda w takich butach idiotycznie). W kolejnym kroku zajrzałem w Google i okazało się, że nie jestem jedyną tak dociekliwą osobą w Internecie, ponieważ odnalazłem wątek ze zdjęciem Jamesa w butach firmy Nike ;) Nie znalazłem jednak wyjaśnienia dlaczego akurat tego typu obuwie upodobał sobie w 22 serii Top Gear.

Nie mam pozycji „James May” w swoim telefonie komórkowym, by móc się go spytać osobiście, więc musiałem wywiesić białą flagę. Dlatego zapewne tajemnicą ekipy Top Gear pozostanie, czy jest to kampania reklamowa jakiejś firmy z branży obuwniczej, czy James polubił tego typu obuwie, czy może po prostu przegrał jakiś zakład.

Może kiedyś prawda wyjdzie na jaw. Na razie zagadka ta zasila jednak zbiór rzeczy niewyjaśnionych w historii ludzkości, gdzieś między pytaniem „co dzieje się z człowiekiem po śmierci”, a „czy chupacabra naprawdę istnieje”. Inspektor Wahacz dziękuje Wam za uwagę :)

Najnowsze teksty

Ford Puma ST X 1.0 Ecoboost 170 KM Powershift – TEST

Ford Puma ST na początku oferowany był wyłącznie z manualną skrzynią biegów i silnikiem 1.5 Ecoboost 200 KM. Teraz...