22 seria Top Gear startuje 25 stycznia. Gdzie będzie można ją obejrzeć po polsku?

Good news! Już 25 stycznia 2015 roku startuje nowy, 22 sezon Top Gear. Jeszcze lepszą wiadomością jest ta dotycząca liczby odcinków – producenci przygotowali dla nas aż 10 odcinków. A jak w Polsce będzie można je obejrzeć? Czy jesteśmy skazani na torrenty, czy może wystarczy po prostu włączyć telewizor?

10 tygodni, bite 2 miesiące z nowymi odcinkami Top Gear. Długo musieliśmy czekać na nowy sezon, jednak gdy w końcu go otrzymaliśmy, to nikt nie powinien narzekać. Tak długich serii nie było od daaawna. A konkretnie od 2007 roku, kiedy to dziesiąta seria liczyła dokładnie tyle samo odcinków.

W Wielkiej Brytanii pierwszy odcinek z nowej serii Top Gear pojawi się już 25 stycznia na kanale BBC Two. Po chwili pojawi się zapewne do ściągnięcia w Internecie, na torrentach, czy na serwerach hostingowych.

A co, jeśli ktoś nie jest fanem „babrania” się po sieci w poszukiwaniu linków do Top Gear? Nowy odcinek (tak jak wszystkie z 22 serii) będzie można oglądać w startującym w Polsce 1 lutego kanale BBC Brit. Opóźnienie wynosi tydzień – nie jest źle. Pamiętam stare czasy, kiedy to na TVN Turbo nowe (a raczej „nowe”) odcinki pojawiały się w kilka miesięcy po ich premierze w UK.

Jeremy Clarkson to ikona Top Gear

Wciąż jednak oglądanie Top Gear w polskiej telewizji nastręcza trochę problemów. Po pierwsze BBC Brit nie wszędzie będzie dostępny w jakości HD. W Top Gear jakość materiałów jest rewelacyjna, aż prosi się o obejrzenie w 720p, albo 1080i. Pakiety, dodatkowe opłaty, umowy dostawcy telewizji z nadawcą sygnału – to spowoduje, że część widzów jakością HD nie będzie się cieszyć. Oby jak najmniejsza.

Po drugie język – lektor mnie zdecydowanie nie przekonuje. Za dużo oglądałem Top Gear w oryginale, aby teraz zaakceptować dodatkowy, polski głos. Zdecydowanie lepsze są w tym wypadku napisy, na które raczej nie mamy co liczyć (obym się mylił! Sprawdzę na swoim dekoderze po premierze). Ostatnią kwestią jest fakt, że międzynarodowa wersja Top Gear jest zawsze skrócona względem tej emitowanej w Wielkiej Brytanii. Często obrywają np. newsy.

Miło jednak, że Top Gear będzie dostępne również w telewizji, a opóźnienie względem oryginalnej emisji będzie naprawdę małe.

2 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...