Już dzisiaj premiera nowego sezonu Top Gear! Panowie zaczynają ostro – od liczącej 1600 kilometrów egzotycznej wyprawy…

Dłuuugo trzeba było czekać na kolejny nowy odcinek Top Gear. Jeremy Clarkson i spółka solidnie wygłodziła fanów, bo w 2014 roku panowie „zapomnieli” o emisji letnich odcinków swojego show. Od 16 marca czekaliśmy na coś nowego i w końcu się doczekaliśmy. 22 sezon Top Gear rozpoczyna się od dwuodcinkowej wyprawy do Patagonii. Z zapowiedzi i zwiastuna wideo wynika jedno – będzie ciekawie.

To już trzecia wyprawa Top Gear która nie zmieściła się w godzinnym czasie antenowym. Poprzednio dwa odcinki poświęcone zostały wyprawie prezenterów do Afryki, gdzie poszukiwali źródła Nilu (19×06, 19×07). W ostatnim sezonie budowanie mostu na rzece Kwai zajęło ekipie dwie godziny na antenie (Burma Special – 21×06, 21×07).

Top Gear znowu pokazuje w swoich odcinkach specjalnych przed telewizory nie przyciągnie jedynie fanów motoryzacji, ale również wszystkich miłośników programów podróżniczych. Patagonia bowiem, kraina leżąca w południowej części Ameryki Południowej (terytorium Chile i Argentyny) to wyjątkowo malownicze miejsce. Silnie zlodowacone góry wulkaniczne – Andy, płaskowyże poprzecinane rzekami, jeziora. Odwiedzenia tych wszystkich miejsc możemy oczekiwać po dwóch najnowszych odcinkach Top Gear. W końcu ekipa ta słynie z tego, że lubi „wyciskać” tereny na których kręci swoje materiały do granic możliwości, pokazując ich zróżnicowanie.

Ekipa Top Gear w górach

Jakie samochody wykorzystane zostaną do pokonania 1600 kilometrów po Patagonii? Jeremy Clarkson postawi na niemiecką myśl techniczną i zasiądzie za kierownicą Porsche 928. Richard Hammond wybierze Forda Mustanga, a James May…Lotusa Esprit. Przypuszczam, że zwłaszcza ten ostatni wóz da się we znaki jego kierowcy.

Jedno jest pewne – znowu otrzymamy rozrywkę najwyższej próby, masę śmiesznych sytuacji, pięknych widoków. Premiera pierwszego odcinka już dzisiaj (27 grudzień) o 20:30 (czasu lokalnego) na BBC Two HD. Druga część wyemitowana zostanie w niedzielę 28 grudnia również o 20:30, również na BBC Two HD. Coś czuję, że ruch w sieciach P2P w Polsce wzrośnie w ten weekend…

Już w poniedziałek spodziewajcie się mojej opinii o wizycie Top Gear w Patagonii :)

3 KOMENTARZE

  1. Podstawowy błąd, odcinek nie rozpoczyna nowej (22) serii. W pierwszej scenie wypowiadają się, że to któryś odcinek specjalny ale z kolejną serią nie ma nic wspólnego. Ta ma się rozpocząć prawdopodobnie w styczniu.

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...